Portal Branży Ogrodniczej

Aż 10 mln opakowań rocznie  

0

Aż 10 mln opakowań  w sezonie, ponad 25 lat na rynku, liczne nowości i przede wszystkim nastawienie na ekologię i produkcję podłoży z włóknami Ecofibrex –  w miniony piątek 8 września w siedzibie firmy Lasland odbyło się Spotkanie Borówkowe 2017. Uczestnicy eventu mogli zwiedzić fabrykę podłoży torfowych oraz ekologiczną plantację borówki amerykańskiej. W wydarzeniu udział wzięli przedstawiciele ,,Biznesu Ogrodniczego”

 

 

Spotkanie Borówkowe 2017 odbyło się 8 września w siedzibie firmy Lasland w Grądach koło Gryfic. Uczestnicy spotkania zwiedzili torfowiska w Grądach i zapoznali się z nowoczesnymi technologiami wydobycia torfu. Spotkanie rozpoczęło się od przedstawienia oferty, działań oraz planów firmy. – Co roku proponujemy nowości, rozwijamy ofertę i firmę zgodnie z trendami nie tylko obecnymi na polskim rynku, ale i zagranicznym. Przede wszystkim firma Lasland stawia na ekologię, stosujemy strategię zrównoważonego wykorzystywania zasobów naturalnych, wyliczamy jak zmniejszyć emisję CO 2. Głównym hasłem firmy Lasland są słowa:  „Nie odziedziczyliśmy ziemi po naszych przodkach, tylko wypożyczamy ją dla naszych dzieci”. Dwa lata temu rozpoczęliśmy produkcję podłoży z włóknami Ecofibrex, które pozwalają  zmniejszyć wydobycie torfu, nie tylko rozluźniają strukturę, ale i optymalizują właściwości podłoża – opowiadał Jarosław Sieciński..

 

Zaproszeni goście  niezwykle aktywnie spędzili  czas,  mogli zwiedzić fabrykę podłoży torfowych oraz zobaczyć linie produkcyjne. Prezes Wojciech Lis pokazał także gościom torfowisko, opowiedział o specyfice wydobycia torfu i przybliżył cały cykl produkcyjny podłoży. – Tego typu spotkania są bardzo ciekawe, lepiej poznajemy możliwości naszego partnera biznesowego, ale i dokładnie poznajemy specyfikę firmy i produktu, dzięki temu  możemy lepiej polecać asortyment naszym klientom – podsumowuje Hanna Kowalczyk, zastępca kierownika Centrum Ogrodniczego Eldorado w Koszalinie.

 

Na zakończenie dnia uczestnicy zwiedzili ekologiczną plantację borówki amerykańskiej, gdzie mogli do woli kosztować wielu odmian borówki oraz zasiedli wspólnie do grillowania trwającego aż do późnego wieczora.

Polecamy

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.