fbpx
Portal Branży Ogrodniczej

Legutko ma już 25 lat

0

Pod koniec lipca firma W. Legutko będzie świętowała jubileusz 25-lecia. Przedstawiciele „Biznesu Ogrodniczego” wezmą udział w tym wydarzeniu

 

Ćwierć wieku minęło od dnia, w którym dr inż. Wiesław Legutko zaczął wraz z rodziną pakować nasiona w małe torebki. Od tego czasu firma ewoluowała, stając się największą polską rodzinną firmą nasienną na rynku ogrodniczym. – 25 lat to dużo czasu, ale pamiętam początki istnienia firmy tak jakby to było wczoraj. Z sentymentem wspominam pierwsze druki torebek, zakup odmian z SGGW, a także pierwsze nawiązane kontakty z producentami nasion w Polsce i zagranicą – mówi dr inż. Wiesław Legutko – Uroczystością, która odbędzie się pod koniec lipca, chcemy podziękować pracownikom, dostawcom, klientom oraz przyjaciołom naszej firmy, którzy byli z nami od samego początku i wspierali firmę    W. Legutko w rozwoju działalności biznesowej. To dzięki ich pomocy, jesteśmy częścią branży ogrodniczej już tyle lat. Przed nami jeszcze wiele wyzwań i celów do osiągnięcia, ale na pewno postaramy się, żeby firma nie straciła statusu firmy rodzinnej. Będziemy starać się utrzymać pozycję lidera na polskim ogrodniczym rynku nasiennym i jednocześnie zwiększać naszą obecność na światowym rynku nasiennym, mimo że już teraz eksportujemy nasiona do ponad 300 firm w około 50 krajach – opowiada Wiesław Legutko.

 

W wydaniu lipcowym „Biznesu Ogrodniczego” z okazji jubileuszu spółki szczegółowy wywiad  z Wiesławem Legutko, prezesem zarządu firmy W. Legutko oraz Joanną Legutko i Adamem Legutko, członkami zarządu.

 

Polecamy

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.