Portal Branży Ogrodniczej

Obrzeża trawnikowe

Obrzeża trawnikowe stają się coraz bardziej popularnym i potrzebnym towarem w sektorze ogrodniczym. Obecnie nie tylko projektanci zieleni, ale również osoby amatorsko zajmujące się ogrodnictwem chętnie zakupują te produkty.

 

Obrzeża trawnikowe nie tylko stosuje się do odznac zania l ini i t rawnika i rabat, ale także do tworzenia przejrzystych układów roślin w ogrodach czy różnic poziomów. Nic dziwnego zatem, że dla osób zajmujących się projektowaniem i prowadzeniem ogrodów bądź zieleni miejskiej stanowią pewien niezbędnik. Wielu sprzedawców i profesjonalistów w zakresie prowadzenia ogrodów przyznaje, że bez obrzeży trawnikowych nie udałoby się zachować w ogrodzie porządku, a linia rabat i trawnika uległaby zatarciu. Szczególnie dotyczy to ogrodów miejskich.

 

Do wyboru

Obrzeża trawnikowe ze względu na rosnące wymagania klientów występują w różnych formach, rozmiarach, wykonywane są z rozmaitych tworzyw. Dlatego też ceny tych produktów kształtują się rozmaicie. Do najtańszych, powszechnie dostępnych obrzeży należą palisady drewniane oraz plastikowe rolki, wyprodukowane z gorszych gatunkowo materiałów. Do lepszych artykułów w tej grupie zaliczyć można obrzeża ze wzmacnianych tworzyw sztucznych. Produkty te – oprócz doskonałych parametrów wytrzymałościowych – cechują się elastycznością pozwalającą na dowolność w formowaniu obszarów ogrodowych. Do odznaczania linii w ogrodzie stosuje się również obrzeża używane do umocowywania kostki brukowej oraz wykonane z kamienia – cegły klinkierowej czy granitu. Ze względu na ceny surowców i potrzebę ich obrabiania materiały te są też odpowiednio droższe od wcześniej prezentowanych grup obrzeży.

  

 

Tylko najwyższa jakość
Staramy się dostarczać towar, który posłuży naszym klientom przez dłuższy czas. W naszej ofercie znajdują się obrzeża wykonane z wysokiej jakości tworzywa LDPE, które zapewnia dobrą odporność na warunki atmosferyczne – temperaturę, opady, słońce – oraz działanie środków chemicznych. Chcemy mieć pewność, że nasze produkty nie kruszeją i nie odbarwiają się, a równocześnie pozostają bardzo plastyczne. Część nadziemną stanowi estetyczna rurka nierzucająca się w oczy i zapewniająca stabilność kształtu rabaty. W czasie koszenia noże pracują ponad obrzeżem, nie uszkadzając go, co pozwala wyeliminować dodatkowe koszenie pozostałości. Produkt którego jesteśmy wyłącznym importerem, objęto dwudziestoletnią gwarancją. Skuteczność potwierdzona.

Tomasz Sulejewski
Właściciel firmy Nawomix

 

 

Od marki zależy wiele

Sprzedaż obrzeży trawnikowych od kilku lat utrzymuje się na stałym, lecz wysokim poziomie. Producenci i dystrybutorzy ciągle walczą o klientów, dostarczając lepszych jakościowo towarów. Markowe obrzeża odznaczają się wysoką trwałością, dobrą elastycznością, a także łatwością montażu. Niestety klienci amatorsko parający się ogrodnictwem wciąż inwestują w produkty tańsze, ale nietrwałe – wykonane ze złej jakości tworzywa sztucznego obrzeża bądź drewniane rollbordery. Dlatego tak istotną rolę w sprzedaży odgrywają wykwalifikowani doradcy, którzy zachęcają kupujących do zaopatrywania się w artykuły oferowane przez zaufanych, uznanych producentów. Wiesław Strączkowski z centrum ogrodniczego Ilex w Luboniu mówi: „Obrzeża oferowane przez fi rmy o potwierdzonej pozycji rynkowej odznaczają się dużo lepszą trwałością (do kilkudziesięciu lat) niż te niepewnego pochodzenia (do 10 lat). Słabo zabezpieczone palisady drewniane butwieją i niszczą się pod wpływem wilgoci czy przymrozków, natomiast obrzeża plastikowe wątpliwej jakości po jakimś czasie pękają lub tracą sztywność konieczną do utrzymania linii”.

 

 

Linia graniczna

Detaliści przyznają, że obecnie nie tylko fi rmy projektujące ogrody, ale również deweloperzy i przedsiębiorstwa posiadające ogrody częściej wybierają trwalsze taśmy dylatacyjne, które zapewniają utrzymanie linii zieleni i pożądanej struktury ogrodu. Pozostaje mieć nadzieję, że także klienci hobbystycznie uprawiający ogrody zyskają świadomość zalet markowych akcesoriów. Faktem jest, że coraz więcej dystrybutorów oferuje obrzeża, które oprócz wytrzymałości na zjawiska atmosferyczne i trwałości wyróżniają się ciekawym wyglądem.

 

 

Zapotrzebowanie wzrasta
Firma Cellfast to jeden z wiodących producentów obrzeży ogrodowych w Europie. Mamy za sobą już ponad 10 lat doświadczeń w tym segmencie rynku. Od samego początku prowadzimy też szeroką akcję informującą naszych klientów, w jaki sposób prawidłowo wykorzystywać ten produkt w ogrodzie i jak powinien wyglądać jego montaż. Patrząc na rynek obrzeży ogrodowych, wciąż znajdujemy na nim produkty niskiej jakości i niewiadomego pochodzenia, ale jest ich jednak zdecydowanie mniej niż jeszcze przed kilku laty. To dowód, że klienci zaczynają doceniać produkty solidne i sprawdzone. Analizując potrzeby rynku, w sezonie 2009 wprowadziliśmy do oferty również palisady ogrodowe w dwóch rozmiarach i trzech kolorach. Podobnie jak w przypadku obrzeży staramy się, aby nasz produkt został doceniony ze względu na jakość i ciekawe rozwiązanie techniczne, mam tu na myśli pokrycie palisady strukturą drewna, jak też zastosowanie innowacyjnych połączeń i konstrukcji szpilki.

Rafał Słabik
Dyrektor ds. marketingu i sprzedaży cellfast

Polecamy

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.