fbpx
Portal Branży Ogrodniczej

POZNAJMY SIĘ

0

Małgosia Lewicka, niezwykle sympatyczna przedstawicielka handlowa w firmie PNOS, z branżą ogrodniczą związana jest od 5 lat. Jaka jest prywatnie, co lubi robić i co najbardziej ceni w pracy?

 

Rozmawia: Agnieszka Idziak

 

Jak wygląda Twoja ścieżka zawodowa w branży ogrodniczej?

Od 15 lat pracuję jako przedstawicielka handlowa, natomiast 5 lat temu zaczęła się moja przygoda z branżą ogrodniczą. Pierwsze kroki stawiałam w Hortico, a do zespołu PNOS dołączyłam 4 lata temu.

 

Co najbardziej podoba Ci się w Twojej codziennej pracy, a co Cię zaskakuje? Jak oceniasz branżę ogrodniczą?

Nigdy nie pracowałam z takim zaangażowaniem, jak w PNOS-ie, pewnie dlatego, że bardzo lubię to, co robię. Mój dzień nigdy nie jest taki sam. Mam spory margines swobody w działaniu. Sama przejmuję kontrolę nad powierzonymi zadaniami. W PNOS-ie panuje dobra atmosfera i jest pełna współpraca pomiędzy pracodawcą a pracownikami.

Branża ogrodnicza cały czas się rozwija i ma przed sobą wspaniałe perspektywy. Szczególnie widać to w sektorze nowoczesnym. Wielki ukłon należy się jednak małym sklepom w tzw. sąsiedztwie, które mimo ogromnego ciężaru konkurencji ze strony sieci DIY bardzo dobrze sobie radzą. Właśnie  te rodzinne biznesy i atmosferę lubię najbardziej w branży ogrodniczej.

Ogrodnictwo to przyszłość. Ludzie coraz bardziej dbają o przydomowe ogródki, zakładają własne ekologiczne warzywniaki, by odżywiać się zdrowo. Dlatego tak ważnym dla nas klientem są działkowicze. Pod względem liczby ogródków działkowych Polska jest w europejskiej czołówce.

 

Co jest ważne w Twojej codziennej pracy?

W pracy przedstawiciela handlowego trzeba  dobrze znać branżę, w której się pracuje. Nie mogę pozostawać w tyle, muszę stale wzbogacać swoją wiedzę, interesować się nowościami pojawiającymi się na rynku, muszę być zawsze przygotowana do rozmowy i oferować  fachową poradę. Ważną kwestią jest oczywiście umiejętność budowania dobrych relacji i indywidualne podejście do klienta.

 

Czym dla Ciebie jest praca przedstawiciela handlowego?

Praca PH nie jest łatwa. Trzeba wykazać się skutecznością w działaniu, umiejętnością utrzymania relacji i odpornością na stres. Mobilność wymaga ciągłej koncentracji, praca – nieustannego samodoskonalenia. Ale to wyzwanie, które  daje mi satysfakcję.

 

Małgosia Lewicka  prywatnie… jakie są Twoje zainteresowania, co lubisz robić?

Jestem spełnioną kobietą, matką najwspanialszej córki, pewnie jak to wszystkie mamy mówią… (śmiech)

Uwielbiam wycieczki górskie, wypady w pobliskie Bieszczady i długie spacery z dala od cywilizacji i coraz szybszego tempa życia. Posiadam duży ogród, o który dbam tak, jak zalecam to moim klientom, i który odwdzięcza mi się swoim urokiem za czas, jaki mu poświęcam. Nudzić się nie mam kiedy, bo poza pracą samodzielnie prowadzę dom, pielęgnuję ogród i wychowuję dziecko. Staram się jak mogę, by zachować zdrowe proporcje pomiędzy obowiązkami zawodowymi, a czasem dla rodziny i przyjaciół.

 

Polecamy

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.