fbpx
Portal Branży Ogrodniczej

Poznajmy się

0

Miłośnik ogrodnictwa i akwarystyki, od 12 lat związany z branżą ogrodniczą, pasjonat jazdy na rowerze – Adrian Fikier, przedstawiciel handlowy w firmie Tropical, opowiada o swojej pracy i zainteresowaniach

 

Rozmawia: Agnieszka Idziak

 

Jak wygląda Twoja ścieżka zawodowa, jak to się stało, że związałeś się z branżą ogrodniczą?
Rozpoczynając karierę zawodową, pierwsze kroki stawiałem właśnie w branży ogrodniczej. Już w momencie wyboru kierunku studiów wiedziałem, że chcę być związany, ogólnie  mówiąc, z ogrodnictwem. Pasja oraz zainteresowanie otaczającą przyrodą skłoniły mnie do wyboru kierunku przyrodniczego, a w latach późniejszych do pracy właśnie w branży ogrodniczej, w której pracuję od ponad 12 lat. Od tego roku jestem zatrudniony w firmie Tropical, to mój drugi pracodawca. Obecnie mogę  rozwijać swoje pasje zarówno zawodowe, jak i osobiste, łącząc ogrodnictwo z moim drugim hobby, jakim jest akwarystyka.
Patrząc z perspektywy  czasu oraz  dużego  doświadczenia, które zdobyłem w poprzedniej firmie, pracując z ludźmi równie mocno zafascynowanymi ogrodnictwem, mogę powiedzieć, że obecnie znalazłem się w miejscu, w którym zawsze chciałem być.
Co najbardziej podoba Ci się w Twojej codziennej pracy, a co Cię zaskakuje?

W mojej obecnej pracy najbardziej podoba mi się współpraca z ludźmi, którzy podzielają moją ogromną ogrodniczą pasję, mam tu na myśli swoich klientów, ale i współpracowników. Ludzi, którzy znają „temat”,  którzy ciągle szukają rozwiązań oraz rozwijają się w tym, co robią.
W pracy zaskakuje mnie każdy dzień, każdy człowiek, z którym rozmawiam, każdy dobry pomysł, który rozwija, kreuje tę branżę i powoduje jej rozwój.

Jak oceniasz branżę ogrodniczą? Dużo zmieniło się od czasu początków Twojej kariery zawodowej?

Przez te 12 lat, podczas których zawodowo obserwuję  branżę ogrodniczą, nastąpiły ogromne zmiany. Mam tu na myśli przede wszystkim  wzrost świadomości konsumentów co do  produktów, których poszukują, do ich jakości oraz ceny, a także do produktów bardziej „wyszukanych”, „wyspecjalizowanych” etc. Jest to  ogromna  zasługa firm producenckich, organizacji szkoleń dla pracowników punktów  detalicznych, jak i również dużo  łatwiejszego dostępu do informacji, dzięki Internetowi, prasie czy programom TV związanym z branżą.

Czym dla Ciebie jest praca przedstawiciela handlowego, co jest w niej ważne?
Realizacją tego, co dla mnie jest bardzo ważne, możliwością ciągłego kontaktu z drugim człowiekiem, umiejętnością słuchania drugiej osoby, dopasowaniem potrzeb, zadowoleniem  obu stron  z podpisanego kontraktu. Ważne w tej pracy są otwartość, dopasowanie do sytuacji, elastyczność, ciągła chęć podejmowania nowych wyzwań i uczciwość. Na pewno trzeba też lubić pokonywać kilometrów. (śmiech)

Adrian Fikier prywatnie… jakie są Twoje zainteresowania, co lubisz robić?

Szczęśliwy mąż, a od trzech lat dumny tata córeczki, miłośnik zwierząt, wegetarianin. Lubię aktywnie spędzać czas  ze swoją rodziną, wycieczki, zabawy, poznawanie nowych miejsc. Po krótkiej przerwie wróciłem do swojej ogromnej pasji, jaką zawsze była jazda na rowerze, w wolnych chwilach również nurkuję i fotografuję, ciekawi mnie szczególnie fotografia lotnicza, plan spotting. Lubię również zajmować się swoim ogródkiem i wpatrywać długimi minutami w „swój mały” wodny świat, czyli domowe akwarium.

Polecamy

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.