fbpx
Portal Branży Ogrodniczej

Poznajmy się…

0

Moja praca wymaga skrupulatności, dokładności i myślenia, ale nie jest monotonna, bywa bardzo twórcza, a jednocześnie trzeba być otwartym na oczekiwania klienta – mówi Aneta Pilc. Co jest receptą na sukces i satysfakcję z pracy dla koordynator Działu Handlowego i Działu Logistyki w firmie RAMP?

Rozmawia: Michał Gradowski

Jak wygląda Pani ścieżka zawodowa, jak to się stało, że związała się Pani z branżą ogrodniczą?
Kończąc studia chemiczne, planowałam zostać nauczycielem, ponieważ bardzo lubię pracę z młodzieżą. Moja kariera zawodowa potoczyła się jednak inaczej, niż sobie to założyłam. Od kilkunastu lat pracuję w firmie RAMP na stanowisku koordynatora Działu Handlowego i Działu Logistyki oraz zajmuję się współpracą kooperacyjną z naszymi klientami. Z perspektywy czasu wiem, że związanie się z tą branżą było dobrym wyborem.

Co najbardziej podoba się Pani w codziennej pracy?
Najbardziej podoba mi się to, że ciągle się czegoś uczę. Nie jestem znużona tym, co robię, bo ciągle się coś zmienia, codziennie staję przed nowymi wyzwaniami. Współpracuję z wieloma kontrahentami, dzięki temu mam możliwość poznania wielu interesujących osób o ciekawej osobowości. Moja praca wymaga skrupulatności, dokładności i myślenia, ale nie jest monotonna, bywa bardzo twórcza, a jednocześnie trzeba być otwartym na oczekiwania klienta.

Jak ocenia Pani branżę ogrodniczą i jej rozwój?
Na podstawie moich, już kilkunastoletnich, obserwacji tej branży, mogę powiedzieć, że rozwija się ona bardzo szybko i dynamicznie. Z roku na rok klienci szukają nowych rozwiązań oraz nowości do swoich ogrodów.

Jakie na co dzień spotyka Pani wyzwania? Czy coś zaskakuje Panią w pracy?
Zawsze staram się łączyć pasje i zainteresowania z pracą zawodową. Dzięki temu praca mnie nie frustruje i wykonuję ją z zaangażowaniem. Nie odczuwam przymusu ani nie patrzę na zegarek. W pracy muszę wykazywać się znajomością produktów, które oferuje firma RAMP oraz technologii i składu tworzyw, z jakich produkowane są produkty w naszej firmie. Dla mnie ważny jest profesjonalizm i zaangażowanie w wykonywaną pracę oraz dobre jej planowanie. Bez tego nie można się spodziewać dobrych wyników i satysfakcji.
Lubię swoją pracę, to był dla mnie świadomy wybór, a nie konieczność, moje nastawienie do pracy najlepiej potwierdzają słowa: „Celem pracy nie jest bezbłędność, lecz doskonalenie się”.

Jakie są Pani zainteresowania, co lubi Pani robić w wolnym czasie?
Wolny czas staram się w miarę możliwości poświęcać na podróże, zarówno bliskie, jak i dalekie. Lubię odkrywać nowe miejsca. Moim ulubionym zakątkiem Polski, który odwiedzam co roku z rodziną, jest Dolny Śląsk. Szczególnie pokochałam okolice Jeleniej Góry, która ze względu na dużą liczbę zamków, rezydencji i pałaców nazywana jest Doliną Pałaców i Ogrodów. Większość z tych obiektów otoczona jest parkami, w których można podziwiać piękną, różnorodną roślinność.
Kolejną moją pasją jest czytanie książek. Czasami staję przed regałem z książkami i patrząc na nie, uświadamiam sobie, że mam przed sobą setki różnych, niesamowitych historii na wyciągnięcie ręki. Wtedy wybieram jedną z nich i zagłębiam się w opisywanym świecie.

Polecamy

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.