fbpx
Portal Branży Ogrodniczej

Poznajmy się…

1

Agnieszka Nowicka, znana i lubiana przez właścicieli sklepów i centrów ogrodniczych. Z branżą ogrodniczą związana od 11 lat, a od 6  pracuje w firmie Kwazar. Co sądzi na temat branży ogrodniczej i jaka jest prywatnie?

Rozmawia: Agnieszka Idziak

Ile lat pracujesz w branży ogrodniczej i co w niej lubisz? Jakie były Twoje początki?

Z branżą ogrodniczą jestem związana już od 11 lat, a ostatnie 6 lat z firmą Kwazar. Początki mojej pracy zbiegły się z przeprowadzką z mieszkania w bloku do własnego domu pod lasem. Wówczas zaczęłam uprawiać ogród i uświadomiłam sobie znaczenie ekologicznych rozwiązań oraz potrzeb, jakie mają hobbyści. Od samego początku moje praktyczne doświadczenia przenikały się i uzupełniały z wiedzą pozyskiwaną w pracy w firmie Kwazar. Dzięki temu potrafię lepiej wczuć się w potrzeby klienta i go zrozumieć oraz wybrać dla niego produkt, który spełni jego oczekiwania i pomoże w rozwiązaniu problemów.

Co Cię najbardziej zaskakuje w pracy?

W ubiegłym roku bardzo zaskoczyło mnie jedno z zamówień. Od lat nie ma u nas zimy z prawdziwego zdarzenia, a mimo to jednemu klientowi sprzedałam aż 9 tys. łopat. Nasza branża jest absolutnie nieprzewidywalna i to w niej lubię najbardziej.

Zdecydowanie cały czas zaskakują mnie klienci oraz nieustanny rozwój branży ogrodniczej. To niesamowite, jak z roku na rok wzrasta świadomość, a nam jako producentowi coraz wyżej stawiana jest poprzeczka. Dzięki temu stale się rozwijam, doskonalę swoje umiejętności i poszerzam wiedzę.

W branży ogrodniczej oczywiście zaskakująca jest pogoda. Każdy sezon jest inny. Ubiegły rok dla wielu sklepów był słabszy, strat nie udało się odrobić, ale były też takie miejsca na mapie Polski, gdzie pogoda sprzyjała handlowi.

Jakie zmiany zauważyłaś w branży ogrodniczej w czasie swojej pracy?

Na przestrzeni ostatnich 11 lat branża ogrodnicza bardzo się zmieniła. Począwszy od poszerzenia dostępnego asortymentu, jego różnorodności, przez podejście do prowadzenia biznesu. Zawodowo te lata to dla mnie nie tylko pogłębienie wiedzy, ale przede wszystkim zbudowanie wspaniałych relacji.

Z klientami łączą mnie bardzo przyjacielskie stosunki, które wbrew pozorom nie przeszkadzają w sprawach zawodowych. Duże zaufanie, jakie partnerzy biznesowi mają do moich opinii i sugestii, powoduje, że wzrasta moje poczucie odpowiedzialności, ponieważ traktuję klientów jak osoby z bliskiego otoczenia, dla których chcę wybrać najbardziej korzystne rozwiązanie.

Co jest ważne w Twojej codziennej pracy?

Profesjonalizm i fachowa obsługa. Klienci mają duże wymagania. Pełnię rolę doradcy, który pomaga wybrać najlepszą opcję zamówienia. Staram się uważnie słuchać i doradzać. W sierpniu oraz we wrześniu odwiedzam klientów, mimo że wówczas nie zbieram zamówień. Sprawdzam natomiast, jak konkretne centrum czy sklep sobie radzi, czy czegoś potrzebuje. Jestem konsultantem, który nie tylko sprzedaje towar, ale przede wszystkim dba o klienta.

Jaka jest Agnieszka Nowicka prywatnie…

Prywatnie jestem sobą, która niezwykle ceni czas spędzany z rodziną, z mężem i synem oraz z przyjaciółmi. Uwielbiam momenty, gdy mogę odpocząć we własnym ogrodzie, delektując się winem i czytając książkę. Ale nie zajmuję się tylko leniuchowaniem. Z mężem kochamy także aktywne spędzanie czasu – wycieczki motocyklowe oraz rowerowe przejażdżki.

Kwestionariusz:

Imię i nazwisko: Agnieszka Nowicka

Ulubione słowa: wolność, zdrowie

W wolnej chwili najchętniej… odpoczywam

Swoich klientów… szanuję

Praca jest dla mnie… źródłem rozwoju

Najbardziej lubię… spędzać czas z rodziną

Polecamy
1 komentarz
  1. Obu$ mówi

    Mam przyjemność współpracować z p. Agnieszką i zapewniam Państwa , że to co jest napisane w wywiadzie to czysta prawda. Z takimi osobami chce się współpracować. Bardzo miłe i elastyczne podejście do klienta i zawsze szczery, piękny uśmiech. Oby więcej takich osób w branży 🙂

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.