fbpx
Portal Branży Ogrodniczej

Przyszłość jest zielona

0

Od 3 do 5 października w Zundert w Holandii  odbędzie się 28. edycja jesienna targów GrootGroen Plus z hasłem przewodnim: Przyszłość jest zielona

GrootGroen Plus to  jedna z najbardziej prestiżowych międzynarodowych wystaw szkółkarskich w Europie.  Zaczęło się skromnie – czterech okolicznych szkółkarzy z inicjatywy Jaca Loddersa postanowiło wspólnie pokazać owoce swojej pracy. Pomysł okazał się na tyle atrakcyjny, że nieprzerwanie od 28 lat szkółkarze z Holandii i zagranicy, głównie z Belgii i Niemiec spotykają się w 20-tysięcznym mieście Zundert (okolice Bredy), w którym urodził się i spędził pierwsze lata dzieciństwa – Vincent van Gogh.

Tematem na rok 2018 jest hasło: przyszłość jest zielona, które pokazuje jak ważną rolę pełni i  będzie pełniła zielona branża. Obecnie 80% powierzchni wystawienniczej jest już zarezerwowane. W ubiegłym roku w targach wzięło udział aż 305 wystawców oraz 15% więcej odwiedzających. GrootGroenPlus daje możliwość wyszukania najciekawszych, unikatowych wręcz propozycji, które stanowić mogą o przewadze konkurencyjnej. Tak jak w modzie, tak i w ogrodnictwie pojawia się i znika zapotrzebowanie na określone rośliny. Od kilku lat na wystawie widać, że obecnie serca miłośników zieleni zdobyły trawy i byliny, coraz bardziej promowane są także drzewa i krzewy owocowe.

GrootGroen Plus słynie z prezentowania nowości. Każdy szkółkarz może zgłosić nową odmianę do konkursu. Zgłoszone rośliny są oceniane przez przedstawicieli Królewskiego Stowarzyszenia Miłośników Szkółkarstwa w Boskoop (KVBC).

W styczniu tego roku  w ramach GrootGroen Plus odbyła się  pierwsza wiosenna edycja targów, zarówno wystawcy, jak i zwiedzający ocenili wydarzenie bardzo pozytywnie.  Organizatorzy podjęli decyzję, że przez najbliższe trzy lata wiosenna edycja wydarzenia będzie rozwijana.

Polecamy

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.