Agroma dodaje mocy

Wysokie kursy walut stosowane w rozliczeniach spowodowały ograniczone generowanie marży w sprzedaży hurtowej. Wpływ na to miała relatywnie wyższa cena zakupów w USA i Chinach, które są głównym producentem silników i podzespołów – podano w komunikacie spółki Agroma

Zdaniem przedstawicieli spółki ten negatywny trend może zmienić jedynie wzrost wartości złotówki.
Agroma przygotowuje się obecnie do sezonu jesienno-zimowego. Po pozyskaniu informacji o rynkowych trendach i potrzebach konsumentów, trwają przygotowania do produkcji sprzętu stosowanego jesienią i zimą. – Wśród odśnieżarek zamierzamy postawić na zwiększenie mocy i szerokości roboczej, co wpłynie na wydajność pracy. Nowy sprzęt będzie również wyposażony w innowacyjny system oświetlenia, tak, by zminimalizować zapotrzebowanie przez akcesoria dodatkowe energii generowanej przez silnik  – informuje Dariusz Czamara, dyrektor handlowy w firmie Agroma.

Spółka pracuje również nad modyfikacjami glebogryzarek. – Nowe glebogryzarki będą charakteryzować się większą mocą. W dotychczasowych urządzeniach wynosiła ona 6,5 KM, w nowych będzie to 7 KM. To odpowiedź na zapotrzebowanie klientów, którzy coraz częściej szukają sprzętu o wysokiej mocy – dodaje Dariusz Czamara. Agroma przygotowuje również nową serię kos spalinowych, które będą emitować mniej spalin. Nowa technologia spowoduje znaczące oszczędności w zużyciu paliwa, przy zachowaniu wysokiej mocy, z której są znane Kosy Agroma BC52P. Zastosowane zostaną też nowe systemy zasilania oparte m.in. o dwugardzielowe gaźniki, poprawiające zaopatrzenie silnika w mieszankę paliwową.
 

REKLAMA
Kronen reklama