Borówkowy Lasland

W dniach 6 i 8 września w siedzibie firmy Lasland odbyło się Spotkanie Borówkowe 2016. Uczestnicy eventu mogli zwiedzić fabrykę podłoży torfowych oraz ekologiczną plantację borówki amerykańskiej. W wydarzeniu udział wzięli przedstawiciele ,,Biznesu Ogrodniczego”

 

 

Spotkanie Borówkowe 2016 odbyło się w siedzibie firmy Lasland w Grądach koło Gryfic, we wtorek 6 września oraz w czwartek 8 września. W sumie tę miejscowość, w której mieści się torfowisko i zakład produkcyjny, odwiedziło 87 gości. Uczestnicy spotkania zwiedzili torfowiska w Grądach i zapoznali się z nowoczesnymi technologiami wydobycia torfu. – Zadbaliśmy o to, by nasi goście aktywnie spędzili z nami czas, dlatego umożliwiliśmy im zwiedzenie fabryki podłoży torfowych. Ponadto uczestnicy spotkania zapoznali się również z najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi w branży torfowej, w tym produkcją włókien drzewnych Ecofibrex, mieli równie okazję obserwować proces frakcjonowania i czyszczenia kory – mówi Jarosław Sieciński, kierownik sprzedaży krajowej w firmie Lasland.  

 

Podczas spotkania swoją prelekcję nt. spółki Lasland oraz asortymentu oferowanego pod marką Kronen, Natura, Torf wygłosił dr Jacek Nowak z Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach.

Na zakończenie dnia uczestnicy zwiedzili ekologiczną plantację borówki amerykańskiej, gdzie mogli do woli kosztować wielu odmian borówki oraz zasiedli wspólnie do grillowania trwającego aż do późnego wieczora.  

REKLAMA
Kronen reklama

MOZE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: