Cena nie jest najważniejsza

Obecnie dla klientów robiących zakupy  najbardziej liczy się stosunek ceny do jakości produktów

– Na pewno wielu klientów daje się nabrać na downsizing. I choć cena nie jest już najważniejsza przy wyborze sklepów, w których chętnie robi się zakupy, to w dalszym ciągu promocje i gratisy cieszą się dużą popularnością – mówi na łamach „Gazety Wyborczej”, Piotr Haman, ekspert ds. handlu, wiceprezes Cursor SA, Grupa OEX.

– Rynek przynosi nowe rozwiązania, ale wszystko sprowadza się do sprawdzonych schematów. Obecnie odchodzi się już na przykład od degustacji, albo promocji z udziałem prezenterów, bo klienci już się na to uodpornili. Rośnie za to popularność cross sellingu, czyli dodawania do kupowanej rzeczy pokrewnego produktu z innej grupy – mówi na łamach „GW” ekspert Cursor SA.

Cena poszczególnych produktów już dawno przestała być najważniejsza, obecnie najbardziej liczy się stosunek ceny do jakości. Dyskonty wyczuły już ten trend i gwałtownie podniosły jakość swoich produktów.
Zdaniem eksperta, wojny cenowe są niebezpieczne dla rynku, bo mogą doprowadzić do sytuacji, w której nie będzie opłacało się handlować, a to grozi powstaniem oligopolu, w którym jest 3-4 głównych graczy.

REKLAMA
Kronen reklama