Centrum Ogrodnicze Zawady

Chcieli być inni. Postanowili wyspecjalizować się i stać się ekspertami w jednej kategorii. Centrum Ogrodnicze Zawady oprócz standardowego asortymentu roślin i artykułów ogrodniczych proponuje wyjątkowo szeroki wybór bylin oraz donic dla domu i ogrodu. Jaki jest sposób właścicieli na zorganizowanie doskonale funkcjonującej i odnoszącej sukcesy placówki ogrodniczej?

Tekst: Agnieszka Idziak

Centrum Ogrodnicze Zawady powstało wiosną 1997 roku na bazie istniejącego od 2.  poł. XIX w. gospodarstwa ogrodniczego.
Centrum wśród innych placówek ogrodniczych wyróżnia doskonale wyposażony dział z donicami. Już na pierwszy rzut oka ta niezwykle zróżnicowana oferta robi ogromne wrażenie. Donice zajmują aż 70 % powierzchni liczącego 500 m2 sklepu na terenie centrum. Ambicją właścicieli – Krzysztofa i Macieja Janku – jest dostarczanie najbogatszego i najbardziej atrakcyjnego ich wyboru.  – Szczególnie stawiamy na duże donice, ponieważ jest to asortyment, którego nie ma w sieciach DIY, to magnes przyciągający klientów właśnie do nas – mówi Maciej Janku. 
I choć przez ostatnie dwa lata budowa obwodnicy spowodowała utrudnienia w łatwym dojeździe do placówki, a także przecięła teren szkółki, dzieląc go na dwie części, Centrum Zawady doskonale radzi sobie na rynku. Właściciele odnieśli sukces dzięki pracy, pasji i zaangażowaniu. W przyszłości planują rozbudować placówkę i zwiększyć jej powierzchnię o kolejne 800 m².

Wszystko, czego klient potrzebuje
Przekraczając próg placówki, nie sposób oprzeć się wrażeniu, że to miejsce, w którym miłośnicy upiększania wnętrz i ogrodów znajdą wszystko, czego potrzebują – od podłoży, nawozów i nasion poprzez środki ochrony roślin, narzędzia ogrodnicze po fontanny, rzeźby ogrodowe czy porcelanę użytkową. To doskonale zaaranżowane i tętniące pozytywną energią miejsce. Znajduje się tu również szkółka, która zajmuje 2,5 ha. W jej ofercie znajdują się krzewy, rośliny iglaste oraz liściaste, jednak wizytówką i dumą właścicieli są byliny oraz szeroka oferta drzew liściastych.
 
Wyróżnij się na rynku
Doskonale skomponowana oferta to jednak nie wszystko. Oprócz tego centrum oferuje usługi z zakresu maszynowego przesadzania roślin, a także usługę wypożyczania roślin i donic. Oferta jest adresowana do firm z branży reklamowej, wystawienniczej, instytucji oraz osób prywatnych. Centrum pomaga klientom w doborze oraz transporcie roślin.

 

REKLAMA
Kronen reklama