Dobry sezon u Wróblewskich

Sezon wakacyjny trwa, ale redakcja „Biznesu Ogrodniczego” nie zwalnia tempa. Tym razem odwiedziliśmy Gospodarstwo Szkółkarskie Wróblewscy w Mykanowie

                              

Wojciech Wróblewski, właściciel, oprowadził nas po szkółce. Rozmawialiśmy o sprzedaży, trendach,  ulubionych roślinach, tegorocznym sezonie oraz rozwoju rynku.  – Bardzo ważna w naszej pracy jest nie tylko produkcja wysokiej jakości roślin, ale i odpowiednia promocja, pokazywanie klientom możliwości ich wykorzystywania. Dla nas ten rok jest udany. Trwa moda na hortensje, w uprawie których się specjalizujemy. Dużym zainteresowaniem cieszą się trawy oraz byliny. Obecnie klienci chcą przebywać w otoczeni zieleni, modne stało się wypoczywanie we własnym ogrodzie,  na balkonie czy tarasie – mówi Wojciech Wróblewski.

Szkółka zajmuje obszar 20 ha. – Wprowadzamy do sprzedaży rośliny licencyjne zaopatrzone w oryginalne etykiety, która potwierdzają legalność pochodzenia. Staramy się wybierać jedynie odmiany atrakcyjne i nadające się do polskich warunków klimatycznych. Oferujemy zarówno materiał gotowy do sprzedaży dla sklepów, centrów ogrodniczych, wykonawców zieleni w pojemnikach 2-5 l, jak i do dalszej produkcji w pojemnikach P9-P10 dla szkółkarzy. Ponieważ posiadamy prawo do rozmnażania wszystkich oferowanych przez nas nowości, jesteśmy w stanie zaoferować dobrej jakości materiał w konkurencyjnej cenie – dodaje Wojciech Wróblewski.

– Regularne wizyty w szkółkach pozwalają nam na obserwację aktualnej sytuacji na rynku oraz tego co dzieje się w branży. Wymiana doświadczeń i poglądów jest bardzo ważna dla rozwoju biznesu – mówi Renata Aleksandrzak, dyrektor sprzedaży „Biznesu Ogrodniczego”, odwiedzająca szkółkę Wróblewscy.

 

REKLAMA
blank

MOZE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: