Dyniowe szaleństwo w Szamotułach

Mnóstwo inspiracji, wspólne gotowanie potraw z dyni, warsztaty garncarskie i plastyczne, pokaz i rywalizacja samochodów terenowych i motorów, maraton zumby, prezentacja dorobku twórców ludowych – tak podsumować można wczorajsze Święto Dyni, w którym aktywnie uczestniczył „Biznes Ogrodniczy” zaproszony przez właścicieli Centrum Ogrodniczego WERIMAX

 – Święto Dyni na stałe wpisaliśmy do naszego kalendarza. W tym roku odbyła się szósta już edycja tej  imprezy. Niepowtarzalna atmosfera oraz zróżnicowany program wydarzenia sprawiają, że każdego roku przyjeżdżają do nas nie tylko goście z Szamotuł, ale i z okolicznych miejscowości – mówią Piotr i Grażyna Wernerowie, właściciele Centrum Ogrodniczego Werimax.

Podczas imprezy królowała oczywiście dynia. Przez cały dzień odbywało się wspólne gotowanie dyniowych potraw. Jednym z najważniejszych elementów eventu były konkursy na największą dynię oraz na najciekawszą kompozycję z dyni. 
Organizatorzy zadbali o liczne atrakcje. Odbył się pokaz tańca nowoczesnego oraz maraton – bardzo ostatnio popularnej – zumby. Podobnie jak w ubiegłym roku, uczestnicy zobaczyli w akcji motocykle i samochody terenowe. Młodsi uczestnicy wzięli udział w warsztatach garncarskich i plastycznych. Duże zainteresowanie nie tylko wśród dzieci wzbudził pokaz egzotycznych motyli oraz tropikalnych bezkręgowców. Prezentacja dorobku twórców ludowych, wystawa i degustacja żywności ekologicznej, przeloty helikopterem, przejażdżki na kucach i bryczką sprawiły, że przez cały dzień w Centrum Ogrodniczym Werimax można było aktywnie spędzić czas.

Podczas Święta Dyni miłośnicy roślin mogli także porozmawiać z przedstawicielami firm: Agrecol, Agrimpex, COMPO oraz Grupy INCO, które miały tu swoje stoiska.

– Święto Dyni w Centrum Ogrodniczym Werimax to przykład doskonale zorganizowanego eventu. Charyzmatyczni właściciele, miła obsługa oraz liczne atrakcje zmieniły placówkę w tętniące życiem i pozytywną energią miejsce – podsumowuje Agnieszka Idziak, redaktor prowadzący „Biznes Ogrodniczy”, biorąca udział w tym wydarzeniu.

 

REKLAMA
Kronen reklama

MOZE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: