Fiskars rozbudowuje

Firma Fiskars systematycznie umacnia swoją pozycję na światowym rynku. Tym razem przedsiębiorstwo powiększyło fabrykę we Włynkówku o kolejne 1,6 tys. m² powierzchni. W minioną środę odbyło się uroczyste spotkanie, podczas którego zwiedzający zobaczyli nową część fabryki i poznali plany firmy na najbliższe lata 

– Kolejne powiększenie fabryki pozwoli firmie Fiskars umocnić pozycję na rynku.  Dynamika jej rozwoju jest ogromna. W ciągu niespełna 22 lat z małej 13-osobowej firmy zmieniła się w ogromną fabrykę, zatrudniającą ponad 280 pracowników – mówi Jarosław Olewicz, dyrektor ds. strategii i rozwoju „Biznesu Ogrodniczego”, który wziął udział w uroczystym otwarciu fabryki.

Ten rok jest bardzo ważnym okresem modernizacji fabryki. Rozbudowano zakład o kolejne 1,6 tys. m² oraz powiększono zaplecze socjalne i biurowe. – W ciągu najbliższych miesięcy unowocześnimy park oraz zautomatyzujemy produkcję. Czeka nas także wielka zmiana jakościowa. W zakładzie rozpocznie się produkcja ogrodniczych narzędzi tnących, co będzie kolejnym krokiem milowym w rozwoju przedsiębiorstwa – mówi Robert Skuza, szef fabryki.

 

Zakład liczy prawie 14 tys. m² hal. W fabryce wytwarzanych jest rocznie ponad 5 mln sztuk wysokiej jakości wyrobów, w kompleksowym asortymencie liczącym ponad 500 różnych produktów przeznaczonych do ogrodnictwa, rolnictwa, leśnictwa i budownictwa. W związku z dalszą modernizacją fabryki wzrośnie także zatrudnienie o kolejnych 40 pracowników.
 

REKLAMA
Kronen reklama

MOZE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: