Groot Groen Plus i Expo TCO – szkółkarskie święto

Przed nami 24. edycja międzynarodowej wystawy ogrodniczej Groot Groen Plus 2014, która odbędzie się w dniach od 1 do 3 października w Zundert w Holandii

Zaproszenie na te cieszące się coraz większym zainteresowaniem wystawców i zwiedzających profesjonalistów targi otrzymała również redakcja „Biznesu Ogrodniczego”. Dla dziennikarzy z całej Europy została przygotowana wycieczka prasowa, podczas której będzie można zwiedzić m.in. najlepiej prosperujące szkółki roślin ozdobnych. – Udział w międzynarodowych targach pozwala nam dostarczać czytelnikom informacji o najnowszych trendach. Na takich wystawach możemy oglądać nowości, to dla nas również ważne wyjazdy edukacyjne, które dostarczają inspiracji. Groot Groen Plus daje możliwość wyszukania najciekawszych, unikatowych wręcz propozycji, które stanowić mogą o przewadze konkurencyjnej – mówi Jarosław Olewicz, dyrektor ds. strategii i rozwoju „Biznesu Ogrodniczego”, który będzie obecny  na targach.

Wiele europejskich wystaw ogrodniczych organizowanych jest wyłącznie dla szkółkarzy i producentów roślin ozdobnych. W tej grupie imprez ważną pozycję zajmują holenderskie Groot Groen Plus, w których coraz więcej producentów zgłasza swój udział.  Wśród wystawców znajdą się przedstawiciele szkółek i firm z Belgii, Niemiec, Francji, Włoch, Wielkiej Brytanii. Na Groot Groen Plus 2014 wystawiać się będą przede wszystkim producenci oferujący kwitnące rośliny ozdobne, byliny, drzewa alejowe oraz krzewy.

Równolegle z targami Groot Groen w dniach 1-2 października  odbędzie  się wystawa drzew alejowych Expo TCO w Dodewaard koło Opheusden

Jest tu aż 130 szkółek, które  w 2009 założyły organizację Tree Village. Wspólne działania pozwalają im uzyskać lepszą pozycję na rynku. W tym roku już po raz trzeci szkółki zdecydowały się zorganizować u siebie wystawę, aby przybliżyć kontrahentom swoją pracę i udowodnić, że są wiarygodnym partnerem biznesowym. Obecność drzew alejowych w Opheusden  nie jest bowiem przypadkowa. Obszar znajduje się pomiędzy rzekami Ren i Waal. Żyzne gliny rzek są dobrym gruntem dla drzew.
 

REKLAMA
Kronen reklama