Handlowy szczyt Twardogóry

Szeroka oferta, wysokie standardy obsługi klienta, zaangażowanie w życie lokalnej społeczności – to recepta na sukces Centrum Ogrodniczego Kwiaton w siedmiotysięcznej Twardogórze pod Wrocławiem. Od pięciu lat działa tu placówka, której nie powstydziłoby się żadne miasto wojewódzkie w Polsce

Tekst: Michał Gradowski
 
– Rzeczy niemożliwe załatwiamy od ręki, cuda w ciągu siedmiu dni – mówi Jacek Hołub, kierownik Centrum Ogrodniczego Kwiaton w Twardogórze. To właśnie obsługa klienta jest kluczem do sukcesu tej placówki. Dzięki ścisłej współpracy z hurtownią Kwiaton, znajdującą się we Wrocławiu, nawet chwilowo niedostępne towary dostarczane są z dnia na dzień. Centrum oferuje bezpłatny transport do klienta, a pracownicy sami dostarczają i odbierają kosiarki oraz inny ogrodowy sprzęt zmechanizowany oddany do serwisu nawet po upływie okresu gwarancji. Panuje tu niemal rodzinna atmosfera, a obsługa zna wielu klientów po imieniu.

Twardogóra jest dla Wrocławia tym, czym Swarzędz dla Poznania – zagłębiem przemysłu meblowego. W okolicy jest kilka dużych fabryk mebli, miasto jest stosunkowo bogate, a większość domów otaczają duże, zadbane ogrody. Potencjał Centrum Ogrodniczego w Twardogórze było widać już w dniu otwarcia w 2009 roku, na które przybyło kilkaset osób. Jak na siedmiotysięczne miasto jest to jednak placówka o bardzo dużej powierzchni – 950 m2 – ale obawy o satysfakcjonującą liczbę klientów okazały się nieuzasadnione. – Obsługujemy Twardogórę i okoliczne miejscowości, przyjeżdżają tutaj nawet klienci z oddalonego o 30 km Milicza, coraz więcej jest nabywców z Wrocławia – mówi Bogdan Gruca, właściciel firmy Kwiaton. – Społeczność Twardogóry jest bardzo zintegrowana, przed otwarciem centrum ostrzegano nas, że ludziom „z zewnątrz” trudno tutaj osiągnąć sukces handlowy. Nam się udało – dodaje.


Zdobycie zaufania klientów zajęło nam dwa lata. Staramy się dostosować ofertę handlową do ich oczekiwań, ale przede wszystkim dzielić się swoją wiedzą i pasją – mówi Anna Gruca, właścicielka centrum. – Wspieramy też lokalne inicjatywy, dzięki czemu mieszkańcy Twardogóry postrzegają Kwiaton jako swoje centrum ogrodnicze. 
Dzięki szerokiej ofercie efektownie wyeksponowanych dekoracji oraz bliskości cmentarza, gwarantującej stałą rotację zniczy, wieńców i kwiatów, w Twardogórze okresem handlowego przestoju jest właściwie tylko styczeń.
Oprócz podstawowego asortymentu ogrodniczego placówka oferuje także produkty dla zwierząt, odzież ochronną, a przed Bożym Narodzeniem – choinki i asortyment świąteczny. Dużym zainteresowaniem cieszą się także rośliny doniczkowe, sztuczne kwiaty oraz ceramika. Zasobność portfela miejscowego klienta widać choćby w handlu narzędziami – najlepiej sprzedają się tutaj produkty wysokiej jakości renomowanych firm.

 

REKLAMA
Kronen reklama

MOZE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: