Keukenhof – to trzeba zobaczyć

Ma 32 ha powierzchni, a na niej 7 mln kwiatów – Keukenhof to jedna z największych wiosennych atrakcji Holandii i największy ogród z kwitnącymi roślinami cebulowymi na świecie. Aby poznać najnowsze trendy w zielonej branży, specjalnie pojechaliśmy do holenderskiej miejscowości Lisse

Park Keukenhof w niewielkiej miejscowości Lisse jest czynny zaledwie przez 2 miesiące w roku – od połowy marca do połowy maja, potem kwiaty przekwitają i trzeba czekać do następnej wiosny. Co roku 30 ogrodników sadzi tu 7 mln kwiatów cebulowych: tulipanów, żonkili, hiacyntów, narcyzów. Co roku zmieniana jest kompozycja, układ rabat, kolorów, odmian, ale zawsze jest to niewiarygodne widowisko. W Keukenhof prezentowane są najnowsze trendy w ogrodnictwie i pomysły na ciekawe urządzenie ogrodów. Z roślin tworzone są dzieła sztuki. Kwiaty są sadzone tak, by harmonizowały z otaczającymi je drzewami i krzewami, z wodą i ze sobą nawzajem. W dodatku stosowana tu metoda sadzenia pozwala cieszyć się ogrodem przez całą wiosnę. Co roku przyjeżdżają tu setki tysięcy turystów z całego świata. To unikatowe miejsce, chociaż liczy sobie dopiero 65 lat, stało się jedną z najpopularniejszych atrakcji Holandii. Park liczy 32 ha. Rocznie ogród odwiedza 700 tys. miłośników kwiatów.

Na terenie parku zbudowano także kilka obszernych pawilonów, w których prezentowane są kwiaty cięte, a floryści z całego świata prezentują najnowsze kierunki, obowiązujące w sztuce tworzenia bukietów. Co tydzień można oglądać nowe kwiatowe aranżacje. W jednym z pawilonów odbywa się największa na świecie wystawa lilii – zwiedzający mogą zobaczyć ponad 300 gatunków tych kwiatów.  Specjalna fotorelacja z czerwcowym numerze „Biznesu Ogrodniczego”.

REKLAMA
blank

MOZE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: