Kim Wilde wspiera ogrodnictwo

 Piosenkarka Kim Wilde, której pasją jest ogrodnictwo, będzie gospodarzem kwietniowego programu BBC Lifeline Appeal for Thrive. Zaprezentuje w nim korzyści zdrowotne płynące z pracy w ogrodzie

Kim Wilde to brytyjska gwiazda muzyki pop, której kariera nabrała rozpędu w latach 80. Dziś sama przyznaje, że to ogrodnictwo pozwoliło jej zachować równowagę psychiczną w trakcie kariery.
Pragnieniem Kim jest, by więcej ludzi mogło czerpać korzyści z pracy w ogrodzie. Z tego powodu artystka została gospodarzem kwietniowego programu BBC Lifeline Appeal for Thrive. Audycja powstaje we współpracy z organizacją charytatywną Thrive, która – poprzez ogrodnictwo – wspiera osoby starsze, samotne i chore.

– Wierzę w korzyści płynące z przebywania w ogrodzie. To dlatego praca z organizacją Thrive jest dla mnie tak ważna – mówi Kim Wilde. – W latach 90, mając 30 lat, platynowe płyty i trasę z Michaelem Jacksonem na koncie stwierdziłam, że czas zwolnić. Choć z zewnątrz wszystko wyglądało w porządku, psychicznie czułam się fatalnie. Równowagę pozwoliło mi odzyskać właśnie ogrodnictwo – podkreśla.


Terapia w ogrodzie, którą propaguje Thrive, pomaga ludziom z wieloma przypadłościam
i. Praca w ogrodzie pozytywnie działa na osoby z wadami wzroku i słuchu, zmagające się z chorobami układu krążenia, cukrzycą i demencją starczą. Ogrodnictwo ma również zbawienny wpływ na weteranów, którzy po służbie wojskowej przeszli w stan spoczynku.

Program BBC Lifeline Appeal for Thrive będzie nadawany w niedzielę, 19 kwietnia o godzinie 14 na kanale BBC. Emisję powtórki zaplanowano w środę 22 kwietnia o godzinie 11.50 na kanale BBC 2.

REKLAMA
Kronen reklama