Koronawirus zmienia międzynarodowe agendy

Na całym świecie, również w Polsce z powodu koronawirusa odwoływane są m.in. imprezy branżowe, konferencje oraz targi i pokazy nowych technologii. Ma to miejsce również w branży ogrodniczej. Organizatorzy targów Myplant&Garden oraz GreenDays postanowili przenieść swoje wydarzenia na drugą połowę bieżącego roku

Organizatorzy targów Myplant & Garden 2020, które miały się odbyć w dniach 26-28 lutego w Mediolanie we Włoszech, poinformowali o przełożeniu wydarzenia na wrzesień. Biorąc pod uwagę powagę nieprzewidzianej wcześniej sytuacji oraz fakt, że wiele firm oraz wystawców zrezygnowało z udziału w targach z obawy przed zarażeniem wirusem COVID-19, komitet organizacyjny targów Myplant & Garden skontaktował się z przedstawicielami prefektury Mediolanu i Regionu Lombardia w celu zasięgnięcia opinii na temat środków, jakie należy podjąć w związku z obecną nadzwyczajną sytuacją – poinformowali organizatorzy. Dnia 22 lutego, po nadzwyczajnym posiedzeniu włoski rząd wydał w trybie pilnym dekret dotyczący kroków zapobiegawczych, które mają zahamować rozprzestrzenianie się choroby oraz ułatwić zarządzania kryzysem sanitarnym. Zgodnie z tym aktem, obowiązuje zakaz wstępu do ognisk zachorowań oraz ich opuszczania. W miejscach tych zawieszono wszelką działalność zawodową, oświatową i sportową. W związku z tym organizatorzy targów Myplant & Garden, które miały się odbyć w dniach 26-28 lutego br. w Mediolanie, poinformowali o przełożeniu wydarzenia na dni 21-23 września br.

Green Days w październiku
Wraz z pojawieniem się oficjalnie potwierdzonych przypadków zachorowań na terenie Polski, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo wystawców, partnerów, jak również osób odwiedzających wydarzenia targowe, zarząd Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie po konsultacjach z Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym podjął decyzję o zmianie terminu targów Green Days 2020. Nowy termin targów Green Days został wyznaczony na dni 8-10 października br. – informują organizatorzy. – Chcielibyśmy podkreślić, iż decyzja o zmianie terminu targów Green Days 2020, choć trudna, została podjęta po konsultacjach z partnerami, wystawcami oraz odwiedzającymi w wyniku wpływających zapytań dotyczących targów, a także mając na względzie komunikaty oraz zalecenia wydawane przez Główny Inspektorat Sanitarny oraz Ministra Zdrowia i jest podyktowana najlepszym interesem wszystkich uczestników targów Green Days 2020 zarówno z kraju, jak i z zagranicy. Pragniemy jednocześnie Państwa zapewnić, iż dołożymy wszelkich starań, aby targi Green Days 2020 w nowym terminie zostały zorganizowane na najwyższym możliwym poziomie i spełniły oczekiwania przedstawicieli branży oraz partnerów targów. Wyrażamy głęboką nadzieję, iż decyzja o zmianie terminu targów Green Days 2020 spotka się z państwa zrozumieniem – informuje Katarzyna Drobińska, development director w Ptak Warsaw Expo.
Rejestracje i zakupione bilety będą automatycznie obowiązywać w nowych datach. Zaktualizowane terminy mogą Państwo znaleźć w Nowym Kalendarzu Targowym 2020 na stronie Ptak Warsaw Expo.

REKLAMA
blank

MOZE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: