Kraków światową stolicą nasion

Już za niecałe dwa miesiące, w dniach 25-27 maja, w Krakowie odbędzie się Światowy Kongres Nasienny

 

Głównym organizatorem Światowego Kongresu Nasiennego jest International Seed Federation. Spotkania odbywają się od 2003 r. Do tej pory odbyły się m.in. w Indiach, Niemczech, Chile, Danii, Nowej Zelandii, Republice Czeskiej i Turcji. Dzięki staraniom polskich członków ISF w tym roku gospodarzem tego wydarzenia będzie nasz kraj.
 Do Krakowa zjadą przedstawiciele firm i instytucji nasiennych z całego świata. Kongres będzie okazją przede wszystkim do dyskusji o bieżących problemach światowego nasiennictwa. Uczestnicy spotkania mają rozmawiać m.in. o handlu nasionami między USA a Unią Europejską. Przewidziano też czas na rozmowy o problemach poszczególnych sekcji ISF – zajmujących się określonymi gatunkami, chorobami roślin i wykorzystaniem nowoczesnych technologii w nasiennictwie.   
 

Majowy kongres to także targi, na których oferty produktowe zaprezentują wystawcy z całego świata. Dla wszystkich będzie to szansa na nawiązanie kontaktów handlowych i długotrwałej współpracy z odbiorcami z zagranicy. Ten aspekt szczególnie interesuje polskie firmy uczestniczące w spotkaniu. Udział w imprezie zapowiedzieli już niemal wszyscy członkowie Polskiej Izby Nasiennej.  – Spotkanie z firmami nasiennymi z zagranicy to dla nas szansa na nawiązanie nowych relacji handlowych i rozszerzenia współpracy – mówi Beata Skrętowska, dyrektor firmy PlantiCo.
Dr Wojciech Matuszak, dyrektor do spraw hodowli w firmie Spójnia Nochowo wskazuje na inny aspekt majowego spotkania – poszerzenie wiedzy w zakresie działania rynku nasiennego na świecie. Antoni Nadachewicz, kierownik Działu Sprzedaż Nasion w firmie Torseed liczy natomiast, że nawiązane podczas majowego kongresu kontakty zaowocują np. prowadzeniem wspólnych doświadczeń, reprodukcji i handlu.
 

REKLAMA
SpogaGafa - Targi ogrodnicze