Milin 'Takarazuka Fresa’ najlepszy

Prawdziwe święto roślin, ogromny sukces polskiej szkółki, 300 wystawców z 15 krajów, 131 roślin zgłoszonych do konkursu nowości – czyli 32. edycja targów Plantarium już za nami

Najważniejsi światowi gracze, eksperci, a także detaliści działający w sektorze ogrodniczym w dniach 27-30 sierpnia pojawili się w Boskoop-Hazerswoude. Na targi przyjechało 20 tys. zwiedzających z ok. 40 państw.
Impreza odbyła się w tradycyjnym rejonie szkółkarskiej produkcji – w Boskoop, które jest ważnym europejskim centrum upraw drzew i krzewów ozdobnych. W tym roku na targach po raz pierwszy pojawili się wystawcy prezentujący produkty z kategorii florystycznej oraz drzewa alejowe. Podczas imprezy odbyły się liczne wykłady i inspirujące pokazy przedstawiające ogrodnicze trendy na 2015 rok.

 

– Na targach można było przede wszystkim dowiedzieć się, w jaki sposób promować rośliny i jakie działania podejmować, aby odnieść sukces w sprzedaży. Plantarium zapewnia także skuteczną, międzynarodową promocję przede wszystkim odmianom zgłoszonym do konkursu nowości roślinnych i nagrodzonych medalami – podsumowuje Jarosław Olewicz, dyrektor ds. strategii i rozwoju „Biznesu Ogrodniczego”, który wziął udział w targach.

Bardzo ważnym punktem wzbogacającym ofertę tegorocznej edycji Plantarium były specjalnie przygotowane ogrody pokazowe. Architekci krajobrazu Niek Roozen BV zaprojektowali 20 niezwykłych ogrodów z zaskakującymi i inspirującymi kombinacjami roślin. Aranżacja powstała w kontenerach, jako ogrody mobilne, które z łatwością można przetransportować w każde inne miejsce.
 

 

Najlepsza roślina Plantarium
Plantarium słynie z przedstawiania nowych roślin, pojawiających się w szkółkarskiej branży. W tym roku do konkursu nowości zostało zgłoszonych aż 131 roślin

Najlepszą rośliną tegorocznej edycji został milin 'Takarazuka Fresa’ (SUMMER JAZZ FIRE) ze Szkółki Hoogeveen Plants z Hazerswoude w Holandii. Roślinę doceniono za niezwykle piękne kwiaty w ciepłym pomarańczowo-czerwonym kolorze oraz zdrowe ciemnozielone liście. Komisja przyznała również 2 złote medale, które otrzymały hortensja ogrodowa 'Deep Purple’ oraz Nandina domestica 'Lemon-Lime’. Z 131 propozycji roślin ozdobnych oraz szkółkarskich zgłoszonych do konkursu wyróżniono również 14 odmian, które otrzymały srebrne medale, a także 22, którym przyznano brązowe.

 

 

Clematis 'Maria Skłodowska Curie’ doceniony
Na tegorocznej wystawie ogrodniczej Plantarium Clematis 'Maria Skłodowska Curie’PBR wyhodowany przez Szczepana Marczyńskiego zdobył prestiżową nagrodę prasową

Podczas targów międzynarodowe jury składające się z wiodących dziennikarzy branżowych wybrało najlepszą roślinę, która, w ich opinii zyska uznanie wśród konsumentów. Wygrał Clematis 'Maria Skłodowska Curie’ z polskiej szkółki Clematis Źródło Dobrych Pnączy. Ta obiecująca odmiana o śnieżnobiałych, pełnych kwiatach została również wyróżniona brązowym medalem w konkursie nowości. To duży sukces dla szkółki Clematis Źródło Dobrych Pnączy, która już drugi rok z rzędu może pochwalić się zdobyciem głównej nagrody dziennikarzy. W ubiegłym roku tę nagrodę otrzymał powojnik 'Diamond Ball’PBR. Press Prize przyznawana jest wyróżniającym się nowościom przez jury, w którego skład wchodzą dziennikarze z branży ogrodniczej z całego świata.
 

 

 

blank

REKLAMA
Kronen reklama

MOZE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: