NOWOŚCI – CZERWIEC 2019

NOWOŚCI

 

FASOLA ZWYKŁA TYCZNA GOLDEN GATE

Fasola pnąca do 4-5 m, intensywny zbiór trwa 2-3 miesiące. Żółte płaskie strąki, dł. 28 cm, szer. 2,5 cm, do uprawy w szklarniach, tunelach i w polu. W szklarniach możliwy wysiew już od lutego. Bardzo wysoki wczesny plon (ok. 50 dni od wysiania). Nie wymaga cięcia ani prowadzenia. Bez łyka, bardzo smaczne (zrywać młode strąki). Odporna na BCMV (zwykła mozaika fasoli).

 

ALSEED GARDEN

Marynin 195 F, 21-030 Motycz

www.alseedgarden.pl

 

FASOLA ZWYKŁA KARŁOWA CAPITANO, 50 nasion

Żółta płaskostrąkowa karłowa fasola typu Romano. Strąki dł. 16 cm szer. 20 mm. Capitano daje wysoki plon bardzo dobrze wybarwionych, mięsistych i smacznych strąków bez łyka. Nie ma tendencji do wylegania. Odmiana do przemysłu przetwórczego i zaopatrzenia rynku warzyw świeżych. Odporność: wirus zwykłej mozaiki fasoli, antraknoza, bakterioza obwódkowa.

 

ALSEED GARDEN

Marynin 195 F, 21-030 Motycz

www.alseedgarden.pl

 

Dynia Zw. Kabaczek Kveta

Wysiew w kwietniu do doniczek lub po 15 maja wprost do gruntu po 2-3 nasiona w jedno miejsce. Po wschodach przerwać, pozostawiając jedną roślinę. Wymaga gleby żyznej, próchnicznej, ciepłej i zasobnej w wodę.

 

Przedsiębiorstwo Nasienne ROLTICO

Nochowo, ul. Wiejska 43

63-100 Śrem

www.roltico.pl

 

Sałata masłowa Lento

Odmiana masłowa, wczesna. Polecana do całorocznej uprawy. Tworzy duże główki, intensywnie zielone, zwarte i okrągłe. Odporna na mączniaka rzekomego. Uprawa z rozsady wysiewać marzec-wrzesień na rozsadniku. W uprawie z siewu do gruntu, wysiewać od kwietnia w rozstawie 20-30 x 20-25 cm. Siew można powtarzać do końca sierpnia. Zbiór od początku maja i może trwać do października.

 

Przedsiębiorstwo Nasienne ROLTICO

Nochowo, ul. Wiejska 43

63-100 Śrem

www.roltico.pl

 

Chaber – Bławatek
Roślina jednoroczna  wysokości 30-90 cm, o pełnych, różnobarwnych kwiatach. Stosowana głównie na kwiat cięty i na rabaty. Wywary i herbaty z dodatkiem bławatka charakteryzują się delikatnym smakiem. Należy jednak pamiętać, aby używać we właściwy sposób zasuszonych płatków, ponieważ w przeciwnym przypadku mogą one stracić swoje właściwości antyoksydacyjne, moczopędne, przeciwbakteryjne i antyzapalne.

TORSEED
ul. Żółkiewskiego 35, 87-100 Toruń
www.torseed.pl

Jarmuż – mieszanka odmian
Mieszanka odmian o różnych kolorach i pokroju liści. Liście można prażyć, blanszować, ale również spożywać na surowo. Jarmuż zawiera duże ilości witamin (m.in. C i K) oraz składników mineralnych. Zawiera przeciwutleniacz sulforafan, który przeciwdziała nowotworowi prostaty, płuc czy jelita grubego.

TORSEED
ul. Żółkiewskiego 35, 87-100 Toruń
www.torseed.pl
Nawóz krystaliczny

Nawóz krystaliczny przeznaczony do nawożenia roślin kwiatowych uprawianych na balkonach i domowych tarasach. Odpowiednio dobrany skład nawozu zapewnia prawidłowy wzrost i rozwój roślin. Saszetka 10 g wystarcza do sporządzenia 10 l roztworu.

 

FOSFAN S.A.

  1. Nad Odrą 44/65

71-820 Szczecin

www.fructus.pl

 

Nawóz krystaliczny

Nawóz krystaliczny przeznaczony do nawożenia pomidorów i papryki. Zapewnia roślinom równomierny wzrost oraz obfite owocowanie. Saszetka 10 g wystarcza do sporządzenia 10 l roztworu.

 

FOSFAN S.A.

  1. Nad Odrą 44/65

71-820 Szczecin

www.fructus.pl

 

Biohumicol fortenawóz do warzyw, ziół i owoców

Płynny nawóz pochodzenia organicznego, przeznaczony do nawożenia warzyw (pomidorów, ogórków, warzyw liściowych, korzeniowych i kapustnych), ziół i sadowniczych roślin owocowych (szczególnie roślin jagodowych: borówki amerykańskiej, truskawek i malin). Polecany do nawożenia roślin uprawianych pod osłonami, w pojemnikach lub w gruncie. Jest źródłem azotu, fosforu i potasu oraz substancji organicznej.

 

Agrecol

Mesznary 2, 98-400 Wieruszów

www.agrecol.pl

 

Kroplówka do ziół, warzyw i owoców

Płynny nawóz organiczny, przeznaczony do nawożenia warzyw, ziół i sadowniczych roślin owocowych uprawianych w pojemnikach, pod osłonami lub w gruncie. Dostarcza podstawowych składników pokarmowych dla roślin, a także jest źródłem substancji organicznej. Nawóz w formie gotowej do użycia, bez potrzeby rozpuszczania w wodzie.

 

Agrecol

Mesznary 2, 98-400 Wieruszów

www.agrecol.pl

 

Bros Amaris Plasterki łagodzące ukąszenia

Skutecznie zmniejszają uczucie swędzenia po ukąszeniu owadów. Tworzą mechaniczną barierę, która zapobiega drapaniu i dalszemu podrażnianiu chronionego miejsca. Naturalne składniki aktywne – olejki z nagietka lekarskiego i mięty pieprzowej – działają kojąco i chłodząco, przynosząc podrażnionej skórze natychmiastową ulgę.

 

BROS

  1. Karpia 24, 61-619 Poznań

www.bros.pl

 

Kosiarka akumulatorowa Oleo-Mac Gi 44 P (zestaw 40 V)

Nowoczesny silnik indukcyjny oraz wysokiej jakości akumulator zapewnia STABILNOŚĆ dostarczanej mocy, co oznacza brak spadku obrotów i dyskomfortu podczas pracy urządzeniem. Kosiarka pracuje cały czas tak samo wydajnie, niezależnie od tego, w jakim stopniu jest rozładowany akumulator. Akumulator (2,5 Ah) o wartości 389 zł oraz ładowarka o wartości 189 zł są na wyposażeniu.

 

VICTUS-EMAK

  1. Karpia 37, 61-619 Poznań

www.victus.pl

 

Nożyce akumulatorowe Oleo-Mac HCi 45 Li-ion 40 V

Nożyce akumulatorowe klasy premium. Wysoka ergonomia pracy została uzyskana dzięki niskiej wadze urządzenia oraz doskonałemu wyważeniu. Niewielka emisja hałasu, optymalna waga zestawu 3,7 kg (z baterią 2,5 Ah) i nowoczesny design potęgują przyjemność płynącą z pracy urządzeniem.

 

VICTUS-EMAK

  1. Karpia 37, 61-619 Poznań

www.victus.pl

 

Fasola szparagowa zielona karłowa Esterka

Wczesna odmiana, strąki o długości 13-15cm bez przewężeń, proste, bezwłókniste, gładkie i bardzo smaczne. Odmiana jest bardzo plenna, odporna na antraknozę i na bakteriozę obwódkową, dobrze znosi okresowe braki wody. Preferuje stanowiska słoneczne i osłonięte od silnych wiatrów.

 

PNOS

  1. Żeromskiego 3, 05-850 Ożarów Mazowiecki

www.pnos.pl

 

Fasola szparagowa żółta karłowa Galopka

Bardzo plenna, wczesna odmiana. Strąki proste, lekko spłaszczone, osiągają długość 12-14 cm, gładkie, mięsiste i bezwłókniste. Odmiana polecana do bezpośredniego spożycia. Plon świeżych strąków wynosi ok. 20 t/ha. Odporna na antraknozę i mało podatna na bakteriozę obwódkową.

 

PNOS

  1. Żeromskiego 3, 05-850 Ożarów Mazowiecki

www.pnos.pl

 

Rękaw do osłony pomidorów

To specjalna, przezroczysta, perforowana folia. Rękaw poprawia warunki uprawy pomidorów, pomagając zabezpieczać je przed chłodem, gradem, opadami deszczu i szkodnikami. Stwarza również korzystny mikroklimat dla roślin, a otwory wentylacyjne pozwalają na swobodną wymianę powietrza. Rękaw o średnicy 48 cm i długości 5 m może być cięty na mniejsze odcinki. Jeden rękaw wystarczy do zabezpieczenia 3-5 roślin w zależności od odmiany pomidora oraz wielkości krzaków.

 

PLANTA

  1. Wyszyńskiego 16A, 33-100 Tarnów

www.planta.pl

 

Aktywny tlen tabletki 20 g – opakowanie 1 kg

Tabletki do dezynfekcji wody basenowej metodą tlenową, niezawierające chloru. Aktywny tlen – tabletki 20 g – opakowanie 1 kg.

 

PLANTA

  1. Wyszyńskiego 16A, 33-100 Tarnów

www.planta.pl

 

ZIEMOVIT – Nawóz krystaliczny do kompozycji balkonowych

Nowoczesny wieloskładnikowy nawóz o unikalnej kompozycji makro- i mikroskładników. Odpowiednio zbilansowany skład biopierwiastków wspomaga zdrowy i bujny wzrost oraz rozwój roślin, a w okresie kwitnienia zawiązywanie i rozwój pąków oraz obfite kwitnienie. Wpływa korzystnie na zabarwienie zarówno liści, jak i niepowtarzalny żywy koloryt kwiatów oraz na ich trwałość.

 

CIECH Sarzyna
ul. Chemików 1, 37-310 Nowa Sarzyna
www.ziemovit.pl

 

ZIEMOVIT – Nawóz krystaliczny do pelargonii

Jest to specjalistyczny nawóz mineralny o unikalnej kompozycji makro- i mikroskładników. Odpowiednio zbilansowany skład biopierwiastków wspomaga zdrowy i bujny wzrost oraz rozwój roślin, a w okresie kwitnienia zawiązywanie i rozwój pąków oraz obfite kwitnienie. Wpływa korzystnie na zabarwienie zarówno liści, jak i kwiatów oraz na ich trwałość.

 

CIECH Sarzyna
ul. Chemików 1, 37-310 Nowa Sarzyna

www.ziemovit.pl

 

Poręczny nawóz z serii nawozów krystalicznych TWÓJ OGRÓD

W opakowaniu typu DUOSASZETKA (2×5 g). Jedno opakowanie wystarczy na wykonanie 2×5 l łatwo przyswajalnego nawozu, który można aplikować poprzez podlewanie lub oprysk. Nawóz łatwo przenika przez naturalną ściółkę oraz agrotkaninę. Opakowanie zbiorcze 50 saszetek.

 

Agrosimex

Goliany 43, 05-620 Błędów

www.twojogrod.org.pl

 

FOCUS KONCENTRAT 

Środek o działaniu kontaktowym i żołądkowym przeznaczony do zwalczania owadów latających i pełzających w higienie sanitarnej oraz do zwalczania szkodników magazynowych (głównie owadów) w ochronie żywności. Zwalcza uciążliwe owady, m.in. komary i kleszcze. Do zastosowania wewnątrz i na zewnątrz budynków.

 

Agrosimex

Goliany 43, 05-620 Błędów

www.twojogrod.org.pl

 

SHADY Place 

Shady Place to mieszanka przeznaczona na miejsca zacienione. Specjalna formuła pozwala uzyskać doskonały trawnik w warunkach zacienionych, jednocześnie toleruje suszę. Shady Place to najwyższej jakości mieszanka, pozwalająca uzyskać idealny wygląd i kolor trawnika nawet w suchych i zacienionych warunkach.

 

DLF SEEDS

Wiejska 2c, 14-200 Iława

www.dlf.com

 

SPORTS lawn 

Sport Lawn jest idealną mieszanką do intensywnego użytkowania. Piękny i delikatny wygląd trawnika jest połączony z bardzo dużą tolerancją na intensywne użytkowanie. Trawnik sportowy jest szybki w założeniu i łatwy w utrzymaniu. Idealnie nadaje się na miejsca suche. Mieszankę można wysiewać od wczesnej wiosny do późnej jesieni.

 

DLF SEEDS

Wiejska 2c, 14-200 Iława

www.dlf.com

REKLAMA
SpogaGafa - Targi ogrodnicze