Portal Branży Ogrodniczej

Nowy gracz na rynku

0

W 2016 r. firma Florendi wprowadzi na polski rynek całkowicie nową linię hobbystycznych nawozów płynnych i posypowych. Produkty firmy Florendi zawierają jedyny homologowany na rynku europejskim dodatek biostymulujący pochodzący z alg morskich – NutriActiv®, którego działanie zostało udokumentowane przez SADEF Francja

Firma Florendi jest częścią francuskiej grupy przemysłowo-handlowej Roullier o zasięgu globalnym. Siedzibą centrali jest miejscowość Saint Malo w Bretanii. Florendi od lutego br. jest obecna w Polsce. Firma specjalizuje się w produkcji nawozów granulowanych i płynnych z dodatkiem substancji biostymulujących – NutriActiv®. Florendi inwestuje w badania i nieustanny rozwój, przede wszystkim w kierunku innowacyjnych rozwiązań, zaspokajających rosnące potrzeby klientów.

Był sobie człowiek… –  historia Grupy Roullier
Pod koniec lat 50. XX w. Daniel Roullier miał pomysł, jak wykorzystać algi morskie do użyźniania gleby i nawożenia roślin na  przemysłową skalę. Opracował sposób ich masowego pozyskiwania i technologię przemysłowego przerobu – od połowu zaczynając, a na wyciągach, filtratach i homogenatach z alg kończąc. Stworzył nowoczesne produkty oparte na algach, od receptury do patentów. Dzisiaj w Grupie Roullier pracuje  już prawie 7 tys. ludzi w 50 krajach, a obroty osiągnęły poziom sporo przekraczający ponad 3 mld euro. Produkcja odbywa się w 70 fabrykach zlokalizowanych w różnych rejonach świata, a badania nad nowymi produktami prowadzone są przez ponad 500 naukowców, inżynierów i laborantów w 6 dużych ośrodkach badawczych i laboratoriach. Na początku przyszłego roku, w Saint Malo, powstanie 7., największe światowe centrum badań i rozwoju Grupy Roullier.

Oferta firmy   
Produkty firmy Florendi (płynne i granulowane) zawierają jedyny homologowany na rynku europejskim dodatek biostymulujący pochodzący z alg morskich – NutriActiv®. – Jest to jedyny biostymulator dedykowany dla rynku hobbystycznego, którego działanie zostało udokumentowane przez SADEF Francja. Dzięki unikalnej formule kompleksu NutriActiv® roślina mobilizuje więcej składników odżywczych, poprawia ukorzenienie, zwiększa sztywność łodyg, przyspiesza, wydłuża i intensyfikuje kwitnienie, stymuluje fotosyntezę. Dodatkowo, w przypadku produktów do traw, udowodniono większą trwałość i odporność na deptanie – mówi Michał Piskuła, Business Development Manager Florendi Jardin – Roullier Group. W 2016 r. firma Florendi wprowadzi na polski rynek całkowicie nową linię hobbystycznych nawozów płynnych i granulowanych. Produkty te ze względu na bardzo wysoką jakość oraz innowacyjność będą produktami z półki premium.

Nawozy z NutriActiv®
Produkty z kompleksem biostymulującym NutriActiv® posiadają udowodnioną skuteczność, jak i odznaczają się brakiem szkodliwości dla człowieka, zwierząt i środowiska. NutriActiv® jest opatentowanym dodatkiem wspierającym uprawę roślin, który występuje w mieszaninie z nawozami płynnymi i granulowanymi Florendi. Nadają się do wszystkich typów roślin: zarówno warzyw, drzewek i krzewów owocowych, jak i ozdobnych – kwitnących oraz trawników. Dodatkowo produkty zawierające kompleks NutriActiv® dedykowane są do podłoży mineralnych i organicznych.
– Bardzo wysoka jakość produktów w połączeniu z innowacyjnymi rozwiązaniami odżywiania roślin opartymi na naturalnym ekstrakcie z alg morskich będą całkowitą nowością na polskim rynku hobby. Mamy dużą nadzieję, że skutecznie zrewolucjonizują ten rynek – mówi Michał Piskuła.
Nawozy stałe granulowane są produkowane zgodnie z procedurą zapewniającą jednorodną zawartość azotu (N), fosforu (P) oraz potasu (K) w każdej granulce, dzięki czemu rozkład nawozu na nawożonej powierzchni jest dużo lepszy, a dodatkowo następuje szybsza asymilacja składników pokarmowych przez rośliny.
Nawozy płynne są opracowywane w zależności od potrzeb pokarmowych roślin, w celu zapewnienia im optymalnego odżywienia mineralnego.

Więcej informacji na temat firmy i oferty na:  www.florendi.pl

Luka na rynku
Michał Piskuła, Business Development Manager
Florendi Jardin – Roullier Group

Po przeanalizowaniu rynku polskiego stwierdziliśmy, iż obecnie coraz więcej konsumentów poszukuje asortymentu najwyższej jakości. Dlatego podjęliśmy decyzję o wprowadzeniu na polski rynek naszych innowacyjnych produktów z kompleksem biostymulującym na bazie alg morskich NutriActiv®. Jesteśmy przekonani, iż wraz z wyraźnym wzrostem świadomości osób, których pasją są rośliny, nasze wysokojakościowe produkty zdobędą szerokie uznanie zarówno wśród hobbystów, jak i profesjonalistów.

Polecamy

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.