Portal Branży Ogrodniczej

Ogród Śląski w Świerklańcu

Południowy region Polski jest bogaty w centra ogrodnicze o wyjątkowym charakterze i szerokiej ofercie roślin. Często bowiem założycielami placówek detalicznych są szkółkarze, którzy jak w przypadku Antoniego Żurka z myślą o klientach zainwestowali w punkt sprzedaży detalicznej

 

Tekst: Ilona Rosiak

 

8000 m2 powierzchni wystawowej, 1100 gatunków i odmian roślin w sprzedaży, 4000 m2 ogrodu pokazowego, parking na 50 samochodów, 1600 m2 supermarketu ogrodniczego, a ponadto kawiarnia, kwiaciarnia i sala konferencyjna – czy to jeszcze centrum ogrodnicze? Nie, to całoroczny kompleks, w którym klienci mogą spędzić cały dzień nie tylko robiąc zakupy, ale również wypoczywając w otoczeniu zieleni i kosztując regionalnych przysmaków. – Ogród zawsze będzie dla nas najważniejszy, ponieważ jako firma rodzinna wywodzimy się z tradycji szkółkarskiej – podkreśla Grażyna Sajdak, manager Śląskiego Ogrodu w Świerklańcu. – Chcąc jednak zachować sprzedaż całoroczną i skupić wokół siebie jak najliczniejsze grono klientów, postanowiliśmy zainwestować w wielkopowierzchniowy obiekt, który po pięciu latach już nie spełnia naszych oczekiwań – dodaje pani Grażyna. Dziś wiadomo, że w przyszłym roku centrum ogrodnicze podwoi swoją powierzchnię, w ramach której rozwinięty zostanie dział roślin domowych oraz zoologii.
„Centrum Ogrodnicze Ogród Śląski w Świerklańcu to miejsce, gdzie można kupić wszystko do założenia i pielęgnacji ogrodu” – w ten sposób sami właściciele charakteryzują centrum ogrodnicze, malowniczo położone przy trasie Katowice – Tarnowskie Góry. Profil placówki jest zróżnicowany, mimo to jednak łatwo wskazać na grupę najbardziej reprezentatywnych produktów. Mowa oczywiście o materiale szkółkarskim, który w większości przypadków pochodzi z własnej produkcji i stanowią wizytówkę firmy. Ich ekspozycja odbywa się dwutorowo – w postaci kwater, gdzie drzewa i krzewy prezentowane są jako produkt handlowy oraz ogrodów pokazowych – tu klient może podziwiać ich piękno w zaprojektowanej aranżacji.
Biorąc pod uwagę szeroki asortyment centrum ogrodniczego, warto wskazać na rozbudowany dział zoologii, w tym akwarystyki. Równie popularny jest dział dekor z imponującą półką donic. Szczególnym uznaniem wśród klientów cieszy się jednak dział sprzedaży środków ochrony roślin prowadzony przez zespół kompetentnych sprzedawców, który służy fachowymi poradami.
Cechą charakterystyczną centrów ogrodniczych z południa są piękne ogrody pokazowe. Ogród Śląski w Świerklańcu posiada 4000 m2 zaaranżowanej zieleni, osadzonej na skarpie u stóp obiektu. – Nasi klienci traktują ogród jako inspirację i miejsce odpoczynku – wyjaśnia Grażyna Sajdak. – Cieszymy się, gdy nie tylko w szczycie sezonu spaceruje po nim liczne grono zmęczonych zgiełkiem miast klientów, również tych przejezdnych.

 

 

 

 

Polecamy

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.