Oskar designu dla firmy Cellfast

W tegorocznej edycji konkursu Red Dot – najbardziej prestiżowych nagród w dziedzinie wzornictwa przemysłowego – wyróżniono firmę Cellfast. Międzynarodowe jury doceniło nową, unikatową linię systemu wodnego ERGO

Nagroda Red Dot jest w dziedzinie wzornictwa przemysłowego tym, czym Oskary w branży filmowej i gwiazdki Michelina w gastronomii. To jeden z najbardziej prestiżowych konkursów związanych z designem, a jego logo jest rozpoznawalnym na całym świecie znakiem jakości. Nagrody przyznawane od 1955 r. przez Design Zentrum Nordrhein Westfalen w Essen trafiają wyłącznie do producentów innowacyjnych produktów, które wyróżnia nowoczesny design.

W tym roku międzynarodowe jury składające się z ekspertów w dziedzinie wzornictwa przemysłowego – naukowców, projektantów i dziennikarzy – wybierało zwycięzców konkursu spośród 4928 produktów z 56 krajów. Wyróżniono 81 laureatów w trzech kategoriach – produkt, komunikacja i koncept. W pierwszej z nich nagrodzono nową, unikatową linię systemu wodnego ERGO firmy Cellfast. – Cechą charakterystyczną linii ERGO jest połączenie trwałości, niezawodności i oryginalnego designu. To produkty, które są symbolem filozofii firmy Cellfast – produkujemy akcesoria do nawadniania, jakie sami chcielibyśmy kupić, które są gwarancją efektywnej i ergonomicznej pracy, stanowiąc jednocześnie ozdobę ogrodu – mówi Rafał Słabik, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży w firmie Cellfast.

Jury konkursu doceniło m.in. innowacyjne rozwiązania wykorzystane w linii ERGO – systemy SAFETOUCH™ i HANG UP™, gwarantujące wyjątkowy komfort użytkowania. Antypoślizgowa warstwa zabezpieczająca wykorzystana w systemie SAFETOUCH™ chroni produkty przed uszkodzeniem w razie upadku na twarde podłoże, a system HANG UP™ – specjalnie zaprojektowana konstrukcja uchwytu – pozwala na odwieszenie zraszacza po zakończeniu pracy w dowolne miejsce. Kolejnym atutem linii ERGO wpływającym na komfort pracy jest wydłużony mechanizm zacisku, który umożliwia trwałe i szczelne połączenie węża ogrodowego z szybkozłączem lub reparatorem.

Wprowadzanie na rynek linii ERGO to element konsekwentnie realizowanej strategii firmy Cellfast, zakładającej inwestycje w nowoczesny park maszynowy, nowe technologie i kapitał ludzki. Od kilku lat wdrażane są także międzynarodowe standardy w dziedzinie designu, a zespół Cellfast Design Group projektuje i prowadzi nadzór nad pracami w zakresie wzornictwa produktów sygnowanych marką Cellfast. Nagroda Red Dot dla systemu wodnego ERGO jest potwierdzeniem słuszności obranej strategii i docenieniem starań zespołu Cellfast Design Group. Od pomysłu i pierwszych projektów linii ERGO do przygotowania produktu gotowego do sprzedaży minęły 3 lata. Ścisła współpraca projektantów i konstruktorów zaowocowała połączeniem nowoczesnego designu i najlepszych rozwiązań konstrukcyjnych.

Tegoroczna edycja konkursu Red Dot była wyjątkowa dla polskich firm – nagrodzono aż 12 produktów z naszego kraju. Warto jednak podkreślić, że niezwykle rzadko wyróżnienia trafiają do przedsiębiorstw z branży ogrodniczej. – Tym bardziej czujemy się więc docenieni, zmotywowani i utwierdzeni w przekonaniu, że wybrany przez nas kierunek rozwoju jest właściwy – mówi Rafał Słabik.

 


 

REKLAMA
Kronen reklama