Plantarium zakwitnie

Już wkrótce holenderska miejscowość Boskoop-Hazerswoude przez cztery dni – od 21 do 24 sierpnia – będzie  najważniejszym w Europie miejscem wystawienniczym poświęconym szkółkarstwu roślin ozdobnych. Odbędzie się tu 31. edycja międzynarodowych targów Plantarium

Plantarium to  jedna z ważniejszych imprez branży szkółkarskiej. Do Boskoop-Hazerswoude przyjedzie ponad 300 wystawców z 14 różnych państw oraz wielu właścicieli centrów ogrodniczych,  chcących zapoznać się z pełną ofertą roślin. Impreza ta słynie bowiem z przedstawiania  nowych roślin, pojawiających się w szkółkarskiej branży, zapewnia skuteczną, międzynarodową promocję odmian zgłoszonych do konkursu nowości i nagrodzonych medalami. – Charakterystyczne dla Plantarium jest pokazywanie towarów wizualnie atrakcyjnych, przeznaczonych na rynek detaliczny. Jest to miejsce, w którym można się zapoznać z bieżącymi tendencjami rynkowymi oraz z koncepcjami marketingowymi dotyczącymi produktów szkółkarskich – mówi Alicja Cecot, która będzie obecna na targach.
To najważniejsze szkółkarskie spotkanie branżowe, na którym dominują wystawcy prezentujący krzewy i drzewa ozdobne. Jednak z roku na rok można tu oglądać coraz więcej bylin, a nawet roślin balkonowo-rabatowych. Każdego roku wśród wystawców przybywa także firm oferujących doniczkowe rośliny ozdobne. Plantarium należy już teraz wpisać do kalendarza wakacyjnych wyjazdów!  – Z przyjemnością przyjąłem zaproszenie na tegoroczną edycję Plantarium. Cieszy mnie również fakt, że będę zasiadał w jury oceniającym najlepsze rośliny na świecie – podkreśla Jarosław Olewicz, dyrektor ds. strategii i rozwoju „Biznesu Ogrodniczego”, który będzie obecny na targach.
 

REKLAMA
Kronen reklama

MOZE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: