PNOS zwiększa ofertę

W Warszawie 29 lutego nastąpiło przekazanie własności dwóch odmian ogórka gruntowego pomiędzy Szkołą Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie a HORTICO SA. Jest to efekt wieloletnich prac hodowlanych naukowców SGGW prowadzonych w ramach prac zleconych przez Przedsiębiorstwo Nasiennictwa Ogrodniczego i Szkółkarstwa w Ożarowie Mazowieckim

Nowe odmiany ogórka gruntowego, jakie znalazły się w portfolio odmian, które będą oferowane przez Przedsiębiorstwo Nasiennictwa Ogrodniczego i Szkółkarstwa w Ożarowie Mazowieckim sp. z o.o. to: LOKATA F1 i TRAPER F1. Zamiarem PNOS jest jak najszybsze zaoferowanie plantatorom ogórka nasion tych nowoczesnych i atrakcyjnych odmian.
LOKATA F1 i TRAPER F1 to odmiany charakteryzujące się wysoką plennością, o podwyższonej odporności na mączniaka rzekomego polecane do upraw gruntowych jako odmiany: konserwowe (LOKATA F1) lub korniszonowo-konserwowe (TRAPER F1).
Obecnie portfolio własnych odmian warzyw oferowanych przez Przedsiębiorstwo Nasiennictwa Ogrodniczego i Szkółkarstwa w Ożarowie Mazowieckim sp. z o.o. obejmuje 134 odmiany. Zamiarem PNOS jest dalsze zwiększanie bogatej oferty nasiennej, w tym poprzez współpracę z polskimi ośrodkami naukowymi.

 

REKLAMA
Kronen reklama