Pszczyna pod znakiem owoców

W dniach 22-24 maja w Pszczynie odbędzie się trzecia edycja Ogrodów Daisy.  Przedstawiciele Gospodarstwa Ogrodniczego Kusibab-Wyka będą popularyzować rośliny owocowe

Gotowe ogrody pokazowe do zwiedzania zbudowane na terenie rynku i pszczyńskiej Starówki, szereg wydarzeń edukacyjnych – m.in. pokazy, wykłady, szkolenia, gry i zabawy dla dzieci i dorosłych, konkursy z nagrodami oraz kiermasz ogrodniczy powodują, że w maju do Pszczyny przyjeżdżają rzesze miłośników zieleni. 
W ubiegłym roku szkółkarze zaprezentowali  ponad 10 000 roślin w ok. 500 odmianach, a rynek utonął w zieleni i kwiatach. W tym roku odbędzie się już 3. edycja tej popularnej imprezy.
Przedstawiciele Gospodarstwa Ogrodniczego Kusibab-Wyka będą promować krzewy owocowe.

 

– W Pszczynie będziemy przekonywać naszych gości, że uprawa krzewów owocowych w przydomowych ogródkach jest zajęciem łatwym, miłym i zdrowym. Na odwiedzających czeka w tych dniach moc atrakcji i niespodzianek. Zapraszamy – mówi Aleksandra Kusibab-Wyka, właścicielka szkółki.

Wśród wystawców znajdą się szkółki: Abram, Szkółka Krzewów Ozdobnych Milczyński, Szkółka Krzewów Ozdobnych Hajdrowscy, Szkółka Drzew i Krzewów Ozdobnych Renata i Józef Puzoń, Szkółka Drzew i Krzewów Ozdobnych Kapias, Szkółka Krzewów Ozdobnych Betula, Szkółka Krzewów Ozdobnych Eugeniusz Pudełek, Szkółka Roślin Ozdobnych Pudełko, Szkółka Krzewów Ozdobnych Tomszak, Gospodarstwo Ogrodnicze Kusibab-Wyka, Gospodarstwo Rolno-Ogrodnicze Grzegorz KOSTKA.
 

REKLAMA
Kronen reklama

MOZE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: