RWO 2019 – koniec sezonu IV, ciąg dalszy nastąpi…

Ogrodnicza misja Rodzinnych Warsztatów Ogrodniczych w tym roku dobiegła końca. Prawie 50 centrów ogrodniczych, tysiące zadowolonych uczestników, niezmierzone pokłady pozytywnej energii i ogrodniczych inspiracji mówią same za siebie. Czekamy na RWO 2020!

 

Nudno i smutno na pewno nie było

Witold Czuksanow, prowadzący Rodzinne Warsztaty Ogrodnicze

Od pierwszego spotkania zaplanowanego na tegorocznej trasie Rodzinnych Warsztatów upłynęły już blisko cztery miesiące. W tym czasie ze schyłku zimy zrobiło się nam lato. W ogrodach tu i ówdzie coś się mogło zestarzeć, trzeba jednak wymienić albo na czas wakacji wyciągnąć kolejne donice i obsadzić je kwiatami. Na ten czas mamy jeszcze w sklepach przepiękne pelargonie, petunie i sandewille, kolorowe margerytki, sadzonki jednoroczne, pachnące smagliczki i goździki, a na zajęciach RWO darmowe begonie oraz aksamitki. Każdemu uczestnikowi przysługuje tylko jeden kwiat, ale to przecież zabawa i symbol. Nasze ozdóbki mają przypomnieć, że świat wokół trzeba upiększać, zachęcać do letnich wizyt motyle i pożyteczne pszczoły. Kiedyś trzeba będzie zrobić jakieś badanie podsumowujące wszystkie efekty akcji, którą w tym roku przeprowadzamy już po raz czwarty, cały czas starając się udoskonalać tę wyjątkową ogrodniczą misję. Mimo że hołdujemy zasadzie, by wciąż pojawiać się w nowych centrach, to jednak do niektórych już przez ten czas wróciliśmy i tam stanowisko Rodzinnych Warsztatów traktowane jest znacznie mniej „podejrzliwie”. Coraz więcej uczestników zwyczajnie do nas podchodzi, by posadzić, porozmawiać, popytać o sposoby na rozwiązanie różnych ogrodowych problemów. Na pewno pomagają w nich poradniki rozdawane w czasie każdej akcji. Zostają jeszcze po nich kolorowe doniczki z logo firm sponsorujących, w tym roku były to Kronen, Ramp, Agrecol i Kwazar oraz pamiątkowa dedykacja od prowadzącego zajęcia. Cieszy bardzo, że wiele centrów ogrodniczych, naszych lokalnych partnerów, naprawdę przyłożyło się do promocji tych wydarzeń. Warto w to inwestować, bo szczególnie dobrze pamiętamy tych kilka z ponad 40 warsztatowych lokalizacji, w których jeszcze przed rozpoczęciem zajęć czekał na nas spory tłumek klientów. Generalnie w żadnej z nich nudno i smutno nie było, a jako szczególnie gwarne zapamiętamy zajęcia, na które do centrów ogrodniczych zaproszono dzieci z okolicznych przedszkoli i podstawówek. Kilka razy pojawiła się młodzież ze szkół ogrodniczych i architektury krajobrazu. Wydaje się, że wszyscy oni to jest ta szczególnie dobra, bo przyszłościowa klientela… W takim podsumowaniu trudno pisać o tym, co się nie udało. Przy takim przedsięwzięciu organizacyjnym coś tam zawsze ma się za kołnierzem, ale jeśli skłaniamy się, za namową współpracujących z nami właścicieli sklepów i centrów ogrodniczych, by w przyszłym roku znów ruszyć w trasę, to jednak chyba naładujemy akumulatory, a te wszystkie drobne niedociągnięcia zwyczajnie postaramy się naprawić.

 

Partnerskie relacje z centrami ogrodniczymi

blankDawid Kosakiewicz, dyrektor marketingu firmy AGRECOL

To już nie pierwszy sezon firmy Agrecol z Rodzinnymi Warsztatami Ogrodniczymi. Co roku zbieramy nowe doświadczenie i nasza oferta edukacyjna jest większa, docierająca do kolejnych miejsc i nowych uczestników. Warto prowadzić tego typu akcje eventowe, które przede wszystkim wynikają z zapotrzebowania klientów. Mamy nadzieję, że dzięki takim działaniom wzmacniamy partnerskie relacje z centrami ogrodniczymi, a na tym zależy nam w szczególności. To, że RWO było już w tylu miejscach, nie oznacza, że mamy wyhamować impet przedsięwzięcia i nie szukać nowych pomysłów. Przed nami duże wyzwanie, żeby w kolejny sezon wejść z odświeżonym, być może bardziej innowacyjnym warsztatem i na tym skupiamy się najbardziej.

 

 

Dobrze wykonana praca

blankMarcin Rożniata, członek zarządu – dyrektor sprzedaży i marketingu w firmie RAMP

W tym roku kończymy Rodzinne Warsztaty Ogrodnicze zdecydowanie pozytywnie i z poczuciem dobrze wykonanej pracy. Centra ogrodnicze, które potrafiły razem z nami zaangażować się w organizację oraz wypromowanie RWO wiedzą, jak wiele korzyści mogą przynieść takie akcje. O sukcesie pomysłu może świadczyć fakt, że mamy coraz więcej naśladowców, a udziałem w podobnych inicjatywach zainteresowane są nawet firmy, które nie działają w branży ogrodniczej. Jestem pewien, że kolejny rok będzie równie udany.

 

Setki spotkań, tysiące posadzonych roślin

Cezary Łosiak, członek zarządu firmy KWAZAR

Za nami kolejny sezon Rodzinnych Warsztatów Ogrodniczych, setki spotkań z wielbicielami ogrodnictwa, tysiące posadzonych roślin. To był udany sezon, chociaż wiosna nie rozpieszczała nas pogodowo i przełożyło się to na nieco słabszą frekwencję na starcie. W tym roku w większości odwiedziliśmy punkty, które same zgłosiły chęć organizacji RWO. To była dobra decyzja, ponieważ widać było zdecydowanie większe zaangażowanie w organizację i promocję warsztatów ze strony właścicieli sklepów. Wspólnymi siłami zorganizowaliśmy świetne eventy, które edukują i promują ogrodnictwo.

 

Wspólnymi siłami zdziałamy więcej!

blankJarosław Sieciński, kierownik sprzedaży krajowej w firmie LASLAND

Kolejny rok z Rodzinnymi Warsztatami Ogrodniczymi za nami. W tym roku odwiedziliśmy prawie 50 miejsc. Organizatorem Rodzinnych Warsztatów Ogrodniczych jest firma Lasland, która do współpracy zaprasza partnerów – w sezonie 2019 były to firmy sprawdzone od lat: Agrecol, Ramp i Kwazar. Jeszcze raz dziękuję uczestnikom, właścicielom i pracownikom centrów ogrodniczych oraz partnerom: firmie Agrecol, a w szczególności Dawidowi Kosakiewiczowi, firmie Ramp – szczególnie Marcinowi Rożniacie, firmie Kwazar – Czarkowi Łosiakowi i Sylwii Lewickiej, a za udzielone wsparcie i zaangażowanie na ręce Karoliny Kałdońskiej składam podziękowania za informowanie o Rodzinnych Warsztatach Ogrodniczych w materiałach drukowanych i elektronicznych „Biznesu Ogrodniczego”. Podziękowania także dla Witka Czuksanowa, który jak zawsze zarażał nas swoim optymizmem, a wielką wiedzą dzielił się z uczestnikami. Szczególne podziękowanie kieruję do moich kolegów z firmy – Wiesława, Pawła, Pawła, Sławka i Łukasza, dzięki którym mogliśmy przeprowadzić te warsztaty, bo to oni w każdym miejscu ustalali szczegóły i koordynowali całe przedsięwzięcie. Rodzinne Warsztaty Ogrodnicze 2019 za nami i myślami jestem już w 2020 roku, aby kolejna edycja była jeszcze lepsza.

REKLAMA
blank

MOZE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: