Sierpień dobry dla roślin

Centra Ogrodnicze w Wielkiej Brytanii zanotowały w sierpniu duży wzrost sprzedaży roślin. Według danych Garden Centre Association jak do tej pory wzrost sprzedaży w tej kategorii wyniósł w 2014 roku 7,5%

– Wysoka temperatura przełożyła się na spadek sprzedaży roślin, ale w tym miesiącu dzięki opadom zanotowaliśmy wzrost – mówi Richard Pennell, właściciel dwóch centrów ogrodniczych w Wielkiej Brytanii. Peter Jackson, specjalista ds. sprzedaży roślin z centrum Scotsdale dodaje: – Konsumenci w sierpniu oczekują kolorów w ogrodzie i natychmiastowego efektu. Nie odwiedzają centrów ogrodniczych z zamiarem zakupu roślin, przychodzą raczej na kawę i ciasto oraz w poszukiwaniu innych produktów, które centra ogrodnicze oferują w tym okresie, aby przetrwać. Jeśli jednak natrafią na rośliny wysokiej jakości, które pozwolą im w ogrodzie cieszyć się różnymi kolorami, z pewnością je kupią. Sierpień to czas zakupów impulsowych.
 

Według Garden Centre Association sprzedaż materiału szkółkarskiego w lipcu spadła o ponad 5%, ale w całym 2014 jest jak do tej pory o prawie 7,5% wyższa.

Źródło: www.hortweek.com
 

REKLAMA
Kronen reklama