Siewca wiedzy

Jak efektywnie zarządzać firmą oraz zasobami ludzkimi? Odpowiedzi na te pytania poznają przedstawiciele 79 mikro i małych przedsiębiorstw z branży ogrodniczej – partnerzy handlowi firmy Vilmorin Garden, którzy wezmą udział w projekcie „Siewca wiedzy” 

Uroczysta inauguracja projektu „Siewca wiedzy” oraz pierwsza tura warsztatów szkoleniowych odbyła się w ubiegły czwartek w Hotelu Vivaldi w Poznaniu. Władysław Peter, prezes zarządu Vilmorin Garden prezentował historię i filozofię firmy, a Violetta Ratajczak, dyrektor sprzedaży na Europę Centralną i Wschodnią referowała założenia strategii wsparcia handlowego dla dystrybutorów w nadchodzącym sezonie. Nie zabrakło też przedstawicieli „Biznesu Ogrodniczego”, którzy gościnnie wzięli także udział w pierwszym dniu warsztatów. 

   
Projekt „Siewca wiedzy” przygotowało konsorcjum firm: Nawigator Doradztwo Gospodarcze, Vilmorin Garden oraz Cedrus Hurtownia Ogrodnicza
. Jego głównym celem jest podniesienie jakości procesu zarządzania przedsiębiorstwem oraz zasobami ludzkimi. W dwóch modułach szkoleniowych prowadzonych przez trenerów biznesu weźmie udział 90 przedstawicieli branży z 79 mikro i małych przedsiębiorstw, głównie właściciele sklepów i centrów ogrodniczych. Zarządzanie strategią rozwoju firmy, efektywne zarządzanie systemem sprzedaży, motywowanie pracowników, delegowanie i egzekwowanie wykonania zadań, zarządzanie przestrzenią sprzedażową oraz bezpieczeństwem firmy – to tylko niektóre zagadnienia, które zostaną poruszone na szkoleniach. Projekt jest finansowany ze środków Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Unii Europejskiej, w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

Jaka była geneza tej inicjatywy? – W ubiegłym roku zaprosiliśmy właścicieli hurtowni i centrów ogrodniczych, z którymi współpracujemy, do wypełnienia ankiet mających określić, w jakich obszarach najbardziej potrzebują podniesienia kwalifikacji. Ich wyniki pokazały, że są to zarządzanie zasobami ludzkimi i zarządzanie firmą. W oparciu o te dane przygotowaliśmy wniosek do Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości o dofinansowanie profesjonalnych szkoleń. Otrzymaliśmy ponad 1,5 mln złotych na realizację dwuletniego projektu – mówi Violetta Ratajczak.

Kolejna tura warsztatów dla firm ze wschodniej Polski w czwartek w podwarszawskich Radziejowicach. Następne spotkania grup warsztatowych w listopadzie oraz jesienią przyszłego roku.

REKLAMA
blank

MOZE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: