Skandynawia górą

Z badania przeprowadzonego przez Westwing Home & Living wynika, że Polacy najbardziej chcą mieszkać we wnętrzach urządzonych w stylu skandynawskim. Popularne są również aranżacje nowoczesne i loftowe. Najmniejszą popularnością cieszy się styl orientalny

 

W badaniu przeprowadzonym przez Westwing Home & Living Polacy wskazywali, czy chcieliby urządzić swoje mieszkanie w wybranych stylach wnętrzarskich: klasycznym, loftowym, skandynawskim, nowoczesnym, prowansalskim, rustykalnym i orientalnym, przy czym można było wybrać więcej niż jedną odpowiedź. Badanie zostało przeprowadzone metodą ankiety online na grupie 1036 osób na przełomie października i listopada ub.r. 

 
Przestrzeń i funkcjonalność
Największą popularnością cieszy się w Polsce styl skandynawski – aż 73% ankietowanych przyznało, że urządziłoby swoje wnętrze w tej stylistyce. Polacy chętnie wybierają także aranżacje nowoczesne i loftowe – w swoich domach widziałaby je ponad połowa ankietowanych (odpowiednio 54% i 55%). Podobnie jak w skandynawskiej estetyce, w modernistycznych aranżacjach liczy się przede wszystkim przestrzeń i funkcjonalność. Większość z nas urządzając wnętrze właśnie na te elementy zwraca szczególną uwagę. 
 
Fot. www.westwing.pl


Lofty i antyki
Coraz większy odsetek Polaków stanowią osoby, które kochają miejskie życie, jego surowość i oryginalność. Chcąc wprowadzić wielkomiejski klimat do swojego domu, wybierają aranżacje loftowe. Niemal połowa z nas (49%) w swoim domu widziałaby styl klasyczny, w którym dominują antyki i stylizowane elementy dekoracyjne. Wnętrza utrzymane w tej stylistyce sprawiają wrażenie luksusowych i komfortowych. 
 
Fot. www.westwing.pl
 
Prowansja i wiejska sielanka
Jak pokazują wyniki badania przeprowadzonego przez Westwing Home & Living nieco rzadziej decydujemy się na styl prowansalski (42%). – Pola lawendy, słońce i domki z piaskowca – tak najczęściej kojarzy nam się Prowansja. Nasz klimat sprawia, że wielu Polaków pragnie przenieść ulotne chwile z podróży do swoich mieszkań i wybiera biel, beż i odcienie szarości oraz meble i dodatki wykonane z naturalnych materiałów – mówi Marta Suchodolska, dyrektor ds. stylu Westwing Polska. Co czwarty Polak chciałby, by w jego domu dominował styl rustykalny – elementy związane z naturą i rękodziełem. 
 
blank
Fot. www.westwing.pl
 
Orient dla młodych 
Według badania Westwing Home & Living najmniejszą popularnością cieszy się w Polsce styl orientalny – tylko 13% badanych dobrze czułoby się w egzotycznych wnętrzach. – Wielość kolorów i wzorzystych tkanin oraz odejście od wszelkich konwenansów stanowią znak rozpoznawczy tego stylu. To zaś sprawia, że wybierają go głównie ludzie młodzi, którzy częściej mają wpływ na wygląd swojego pokoju niż całego mieszkania. Stąd prawdopodobnie tak słaby wynik w sondażu – komentuje Marta Suchodolska.
 
blank
Fot. www.westwing.pl
 
 
Źródło: Westwing Home & Living 
 
REKLAMA
SpogaGafa - Targi ogrodnicze