Portal Branży Ogrodniczej

Słodkie owoce pracy

Gospodarstwo szkółkarskie, hurtownia i sklep. Trzy elementy  pokoleniowego biznesu rodziny Cur, która zdradza „Biznesowi Ogrodniczemu” tajemnicę sukcesu długoletniej działalności w branży ogrodniczej

Tekst: Anna Walczak-Wachowiec

W  hurtowni prowadzonej przez Janinę Cur, centra i sklepy ogrodnicze od 1992 roku znajdują pełen asortyment do produkcji ogrodniczej: środki ochrony roślin i nawozy, nasiona kwiatów, warzyw i ziół, folie i siatki ogrodnicze, donice  oraz meble ogrodowe, a także wiele odmian roślin. – Posiadamy wyłącznie kwalifikowany materiał szkółkarski do nasadzeń produkcyjnych i amatorskich. Znanymi i cenionymi pozycjami w naszej ofercie są dawne odmiany jabłoni – mówi Janina Cur. Szeroki asortyment materiału ozdobnego i owocowego dostępny jest także w Gospodarstwie Szkółkarskim Anny Cur-Golcc. Zainteresowanie klientów z całego kraju budzą szczepione drzewa liściaste oraz ciekawe formy krzewów iglastych. Polecane kompozycje w donicach oraz rośliny na balkony i tarasy znajdują coraz szersze grono nabywców. Zamiłowanie do zielonej branży oraz sukcesy osiągnięte w produkcji roślinnej sprawiły, że  w 2002 roku Anna Cur-Golcc zdecydowała się na stworzenie magicznego miejsca dla posiadaczy ogrodów i miłośników niebanalnych dekoracji – sklepu ogrodniczego „Dom i Ogród” w Żyrzynie.
 

 


Oryginały na półce

Placówka znana jest okolicznym mieszkańcom, chętnie zaglądają do niej również przejezdni.  – Nasz pomysł na tę działalność jest prosty – oferujemy klientom asortyment, którego próżno szukać w marketach. Na półkach oprócz artykułów ogrodniczych dla domu, ogrodu i na taras znaleźć można modne i nowoczesne artykuły dekoracyjne, ozdoby, donice i osłonki – mówi Anna Cur-Golcc.
 

 

I jeszcze więcej   
Miłośnicy wyjątkowego designu odwiedzają „Dom i Ogród” w poszukiwaniu naczyń, mebli, lamp, figur, fontann i dodatków florystycznych. – Naszą dumą i chlubą oraz czymś, co wyróżnia nas na lokalnym rynku, jest szeroki wybór roślin formowanych. Mamy w stałej sprzedaży wiele gatunków bylin, drzew owocowych i iglastych. Pozyskaliśmy również wielu klientów wśród miłośników bonsai – mówi Anna Cur-Golcc. Uruchomiliśmy także sprzedaż on-line – co sprawiło, że zakupów u nas dokonują nabywcy z odległych rejonów Polski – dodaje.

Polecamy

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.