Szklane Tulipany przyznane

Przedstawiciele holenderskiej organizacji FloraHolland 15 stycznia po raz kolejny wręczyli nagrody Szklanego Tulipana – FloraHolland Glazen Tulp Award najbardziej obiecującym produktom kwiaciarskim wprowadzanym do obrotu na giełdę kwiatową. Zwycięzców wytypowano w czterech kategoriach

Nagroda za najlepszy kwiat cięty trafiła do firmy Together2Grow za alstremerię (Alstroemeria sp.) ‘Charmelia’, którą jury konkursu uznało za prawdziwy hit. Wśród zalet tej odmiany wymieniano bardzo mocne pędy z wieloma małymi, bardzo ładnie wybarwionymi kwiatami, które są  biało-różowo-zielone.

W kategorii „roślina doniczkowa” zwycięzcą została haworsja (Haworthia limifolia) ‘Spider White’, zgłoszona do konkursu przez firmę Handelskwekerij Lock CV. Według jury, wyjątkowość tego sukulentu to białe paski na liściach, które pokrywają je nie tylko na górnej stronie, ale także od spodu. Ta bardzo dekoracyjna roślina jest dodatkowo łatwa w uprawie.

Za najlepszą roślinę ogrodową uznano skimię japońską (Skimmia japonica) ‘Pabella’ zgłoszona do konkursu przez szkółkę Rolanda van der Werfa. Ten zimozielony krzew zdobią intensywnie czerwone, błyszczące owoce zebrane w grona, bardzo długo utrzymujące się na roślinie.

blank
Nagroda za najlepszy pomysł marketingowy trafiła do firmy Vreugdenhil Bulbs&Plants za cebule hipeastrum (Hippeastrum sp.) zabezpieczone specjalną mieszaniną kolorowych wosków (produkt oferowany pod nazwą No water flowers® Amarylis Waxz® i Velvet Touchz®). Jednolite lub wzorzyste „ubranka” nie tylko przykuwają to, co nieciekawe dla oka, ale także chronią cebulę przed wysychaniem. Ten pomysł marketingowy jest przede wszystkim łatwy do wykorzystania dla konsumentów, którzy oczekuję wygodnych rozwiązań – cebule to można wstawić do szklanego naczynia lub po prostu ustawić na meblu.
blank

Źródło: Ogrodoinfo
 

REKLAMA
Kronen reklama

MOZE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: