Upojeni w Zundert

Cyprysik groszkowy Chamaecyparis pisifera ‘Blue Moon’ ze szkółki Sierteeltkwekerj Kools w Zundert został wybrany najlepszą rośliną tegorocznej jubileuszowej, 25. edycji targów Groot Groen Plus, które odbyły się w dniach od 30 września do 2 października w Holandii. Redakcja „Biznesu Ogrodniczego” przez trzy dni przyglądała się tej wystawie

Tegoroczna 25 . już edycja GrootGroenPlus zachwycała. Szczególnie zwracało uwagę niekonwencjonalne podejście producentów do promocji roślin. W dobie tak dużej konkurencji wygrywa ten, kto zaproponuje rośliny wysokiej jakości, ale i zadba o marketing, wywoła w oglądających zachwyt. Zainteresowanie wzbudzało stoisko w którym rośliny zostały zaprezentowane w dużych kieliszkach. Jeden z producentów wykorzystał drewniany chodak  jako pojemnik dla wolno rosnących sukulentów. Wystawcy bardzo często do prezentowania roślin  wykorzystywali modne w ostatnim czasie drewniane palety i  skrzynki. Producenci proponowali także rośliny w gotowych estetycznie zapakowanych zestawach, które sprawdzą się doskonale w centrach ogrodniczych. Bardzo efektownie wyglądało stoisko, na którym  promowano rośliny na Boże Narodzenie z wyróżniającymi się etykietami.
W ciągu ostatnich 25 lat branża ogrodnicza, a w szczególności szkółkarska, bardzo się rozwinęła. Jubileusz był dobrym momentem na podsumowania. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji Groot Groen Plus było pytanie: „Growing Strong”, but in what direction? – Rośnie w siłę, ale w jakim kierunku?

Łącznie w targach wzięło udział ponad 300 uczestników z Belgii, Niemiec, Francji, Włoch, Wielkiej Brytanii. Polskę reprezentowało Gospodarstwo Ogrodnicze Kusibab-Wyka.  – Po raz czwarty wzięliśmy udział w targach. To dla nas ważne targi, dzięki którym podtrzymujemy kontakty z klientami, ale też zyskujemy doskonałą okazję do zobaczenia holenderskich szkółek i centrów ogrodniczych – podkreśla Aleksandra Kusibab-Wyka.

Podczas targów doceniono aż 12 roślin, przyznano 2 złote medale, 4 srebrne oraz  5 brązowych. Złote medale otrzymały Skimmia japonica ‘Moerings 1’ (WHITE DWARF) oraz Skimmia japonica ‘Moerings 2’ (RED DWARF). Podczas imprezy tradycyjnie już odbyła się wycieczka prasowa dla branżowych dziennikarzy z całej Europy, którzy zwiedzili najlepiej prosperujące szkółki roślin ozdobnych oraz centrum ogrodnicze.
 

REKLAMA

MOZE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: