Wertykulatory – sieć ciągle lepsza niż akumulator

O perspektywach rozwoju rynku sprzętu elektrycznego rozmawiamy z Andrzejem Krysiakiem, prezesem firmy Krysiak

Rozmawia: Michał Gradowski

Jakie wyniki handlowe w kategorii ogrodowego sprzętu elektrycznego odnotowali Państwo w ubiegłym roku? Czy wraz ze wzrostem popularności urządzeń akumulatorowych można zauważyć spadek zainteresowania tym asortymentem?
Pomimo tego, że zwiększa się zainteresowanie urządzeniami akumulatorowymi, wyniki sprzedaży urządzeń elektrycznych zasilanych z sieci 230 V wciąż utrzymują się na podobnym poziomie, jak w poprzednich latach. Wciąż cieszą się one popularnością – szczególnie wśród klientów z niewielkimi ogrodami, w których odległości od źródeł zasilania nie utrudniają pracy. W takich przypadkach zalety urządzeń elektrycznych przewyższają walory systemów akumulatorowych – zwłaszcza biorąc pod uwagę aspekt finansowy.

Jakie produkty sprzedawały się najlepiej?
Wśród kupujących najbardziej popularne są kosiarki elektryczne. Konsumenci chętnie decydują się na ich zakup ze względu na atrakcyjną cenę. Ponadto jest to urządzenie o niewielkiej wadze, doskonałe do przydomowych ogródków o powierzchni nawet do 800 m kw. (w przypadku kosiarek o szerokości roboczej 40-46 cm). Do trawników o wielkości mniejszej niż 200 m kw. sugerujemy kosiarki elektryczne o szerokości koszenia równej 30-33 cm, natomiast do powierzchni liczącej nie więcej niż 400 m kw. – kosiarki o szerokości roboczej 34-40 cm.
Warto też wspomnieć o kosiarkach pod marką Faworyt Pro – ME34, ME38 czy ME42. Wymienione modele, oprócz wyżej wymienionych zalet, posiadają silniki indukcyjne, które nie tylko są bardziej odporne na przeciążenia, ale też bardziej wytrzymałe.

Czy w tym sezonie znajdziemy w ofercie firmy Krysiak nowości w tej kategorii? Jaka jest przyszłość sprzętu elektrycznego?
Niewątpliwie ze względu na rozwój technologii akumulatorowych popularność urządzeń zasilanych bateriami będzie rosła, kosztem urządzeń zasilanych z sieci.
Jednak ze względu na cenę akumulatorów litowo-jonowych i osiągany czas pracy pewnym problemem jest stosowanie baterii w urządzeniach wymagających większego poboru prądu, pracujących przy większych obciążeniach. Takimi urządzeniami są np. wertykulatory. Dlatego jeżeli chodzi o ten rodzaj urządzeń nowością, którą wprowadzamy jest model wertykulatora zasilanego z sieci 230V Faworyt KCW1634, który cechuje się płynną regulacją głębokości napowietrzania (od 12 do 8 mm) oraz umożliwia beznarzędziową wymianę wałków.

REKLAMA
blank

MOZE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: