Portal Branży Ogrodniczej

Wystawa Kwiatów i Ogrodów

Jeszcze dziś wszyscy pasjonaci kwiatów i ogrodów mogli odwiedzić Międzynarodową Wystawę Kwiatów i Ogrodów, która już od 60 lat przyciąga tłumy zwiedzających. W dniach od 13 do 16 maja 2011 roku w Hali „Kapelusz” WPKiW w Chorzowie trwała 122. Wystawa Kwiatów i Ogrodów, jedno z najważniejszych wydarzeń regionalnych branży ogrodniczej, nad którym patronat medialny objął „Biznes Ogrodniczy”. Organizatorzy tradycyjnie już dostarczyli zwiedzającym wiele atrakcji.

Na terenie Wojewódzkiego Parku Kultury i Sztuki wystawiło się 36 firm z różnych części kraju. Wnętrze hali zamieniło się w piękny ogród, w którym zwiedzający mogli podziwiać gotowe koncepcje aranżacyjne z wykorzystaniem roślin balkonowych, rabatowych oraz drzew i krzewów. Na zorganizowanym kiermaszu zwiedzający mogli zaopatrzyć się w eksponowane rośliny i inne produkty ogrodnicze. Wśród najciekawszych eksponatów znalazło się 300-letnie drzewo bonsai oraz udekorowany kwitnącymi roślinami stary model mercedesa.
Uczestnikami uroczystego otwarcia Wystawy jak i jej animatorami byli Witold Czuksanow – TVP 1 – „Rok w Ogrodzie”, który przygotował wystąpienie „Wpływ księżyca i ekologii w ogrodzie” oraz Katarzyna Dowbor – TVP 2  – „Ogrodowa Dowborowa”, która spotkała się z widownią i wystąpiła z prelekcją „Cztery pory roku w ogrodzie”.

Rola Międzynarodowej Wystawy Kwiatów i Ogrodów szczególnie dla lokalnej społeczności jest bardzo duża. Zdaniem organizatorów jak i zwiedzających jej niewątpliwym atutem jest podział na część wystawową i kiermaszową. Dzięki temu konsumenci mogą czerpać inspiracje, a jednocześnie dokonać zakupu niezbędnych dla osiągnięcia zamierzonego efektu produktów.
 

Polecamy

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.