Zakup PNOS sfinalizowany

Spółka Hortico sfinalizowała przejęcie Przedsiębiorstwa Nasiennictwa Ogrodniczego i Szkółkarstwa w Ożarowie Mazowieckim. Ostateczna cena zakupu PNOS wraz z przejętymi należnościami i nasionami ze zwrotów wyniosła 13,5 mln zł

     Większość środków finansowych na przejęcie PNOS została pozyskana w formie 10-letniego kredytu inwestycyjnego. Hortico rozważa przeprowadzenie emisji akcji w celu częściowego jego refinansowania. Spółka podtrzymuje także swoje plany przejścia na rynek główny GPW w 2015 r.

     – Finalizacja przejęcia PNOS była jednym z najważniejszych celów naszych działań w ostatnich miesiącach. Dotychczasowe efekty wspólnej działalności obu podmiotów, prowadzonej dzięki dzierżawie przedsiębiorstwa PNOS od lipca 2014 r., pokazują, że Grupa Hortico, po rozszerzeniu działalności o produkcję i konfekcjonowanie nasion, ma bardzo dobre perspektywy dalszego rozwoju i poprawy rentowności. Sfinalizowane właśnie przejęcie pozwoli nam także na rozszerzenie i wzmocnienie naszej sieci sprzedaży i uzyskanie szeregu synergii – mówi Paweł Kolasa, prezes zarządu Hortico.
 

REKLAMA
Kronen reklama