Zapraszamy do udziału w konkursie „Zielony Poznań”
Prezydent Miasta Poznania zaprasza mieszkańców Poznania, instytucje, organizacje społeczne, spółdzielcze oraz podmioty gospodarcze do udziału w konkursie „Zielony Poznań”. W konkursie mogą wziąć udział właściciele zielonych i ukwieconych balkonów, tarasów, okien, ogrodów przydomowych, zieleńców, podwórek i działek na terenach Rodzinnych Ogrodów Działkowych. Konkurs będzie rozgrywany w dwóch etapach: osiedlowym i miejskim.
Obiekty będą oceniane w pięciu kategoriach:
– zieleńce, kwietniki osiedlowe, zakładowe i szkolne, zielone podwórka
– balkony, loggie, tarasy i okna
– ogrody przydomowe
– działki na terenach Rodzinnych Ogrodów Działkowych
– pasy zieleni utworzone po raz pierwszy jesienią ubiegłego roku i wiosną br. na terenach wcześniej nie zagospodarowanych, ze szczególnym uwzględnieniem terenów publicznie dostępnych.
Zgłoszenia do udziału w konkursie przyjmowane będą do 20 czerwca br. w siedzibach rad osiedli, Wydziale Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej Urzędu Miasta (ul. Libelta 16/20) oraz w siedzibach Zarządów Rodzinnych Ogrodów Działkowych. To już 14 edycja konkursu „Zielony Poznań” organizowanego przez Urząd Miasta. Do udziału w nim z roku na rok zgłasza się coraz więcej właścicieli zielonych obiektów. Poznaniacy chcą, aby miasto naprawdę było zielone – i w miejscu zamieszkania, i w miejscu pracy. W dotychczasowych trzynastu edycjach konkursu wzięło udział 21152 uczestników. Wybór laureatów z tak licznej grupy sprawia komisjom spore trudności, a i pomysłowość gospodarzy zielonych obiektów budzi coraz większy podziw. Rozwiązania projektowe i różnorodność elementów architektury ogrodowej są coraz ciekawsze i coraz bardziej urozmaicone. Sprzyja temu m.in. ciągle zwiększająca się na rynku ilość odmian poszczególnych gatunków roślin. Ale taka sytuacja tylko cieszy.

REKLAMA
Kronen reklama

MOZE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: