Zieleń Bogusławscy w Olsztynie

W Olsztynie, sercu i stolicy województwa warmińsko-mazurskiego, od 18 lat z powodzeniem rozwija się Centrum Ogrodnicze „Zieleń Bogusławscy” – miejsce, do którego klienci trafiają po poradę, dobrej jakości rośliny, a także inne produkty ogrodnicze

 

Tekst: Ilona Rosiak

 

W województwie warmińsko-mazurskim na brak ogrodniczych placówek detalicznych narzekać nie można. Przypomnijmy, że w całym regionie znajduje się około 80 sklepów ogrodniczych i 12 centrów. Nie liczba, lecz stopień ich organizacji wzbudzał zastrzeżenia. Wiele sklepów i centrów ogrodniczych zrezygnowało ze sprzedaży roślin, które przecież generują znaczną część obrotów. Wyjątkiem od reguły z całą pewnością może być prezentowane Centrum Ogrodnicze „Zieleń Bogusławscy”.

W pigułce
Historia placówki przy ul. Pstrowskiego w Olsztynie rozpoczęła się w 1994 roku, choć już cztery lata wcześniej jej właściciele rozpoczęli działalność w zakresie projektowania i aranżowania terenów zieleni. Cała działka, na której znajduje się obiekt, liczy 13 arów, natomiast powierzchni pod dachem jest tu 700 m2. Placówka sąsiaduje z supermarketem sieci Tesco, z czego właściciele są bardzo zadowoleni. Mogą bowiem liczyć na większą liczbę klientów, którzy przy okazji zakupów spożywczych zaopatrują się w artykuły ogrodnicze. Sprzedaż roślin generuje tu około 30 proc. zysków, co w kontekście specyfiki handlu detalicznego całego województwa stanowi całkiem pozytywny rezultat.

 

Czytelny podział
Centrum ogrodnicze państwa Bogusławskich rozwijało się sukcesywnie. Najnowszą inwestycją jest oddana w 2011 roku nowa, dwukondygnacyjna część, na piętro której wjechać można windą. Między innymi z tego względu placówka jest przyjazna dla osób niepełnosprawnych.
Od wejścia klientów centrum ogrodniczego witają rośliny – te ogrodowe, estetycznie ustawione na placu zewnętrznym. Po przekroczeniu progu placówki klient trafia na asortyment podstawowy, a więc nasiona, nawozy oraz środki ochrony roślin. Nieco dalej, w części środkowej, do wyboru ma rośliny domowe, rabatowe i balkonowe oraz donice plastikowe i skrzynki balkonowe. Kolejna przestrzeń zagospodarowana jest przez duże donice ceramiczne, narzędzia, a także asortyment do nawadniania. Na górze zaś znaleźć można: dział decor wraz z meblami ogrodowymi, POND i, co ciekawe, imponującą ekspozycję sprzętu zmechanizowanego – kosiarek, podkaszarek i pił.

 

blank

Walory estetyczne
Centrum ogrodnicze to specyficzny typ placówki detalicznej, w której poza pełnymi półkami w sposób szczególny liczy się atmosfera. W przypadku centrum państwa Bogusławskich specyficznego klimatu dodały miejscu niespotykane drewniane regały, wykonane z siermiężnie ciosanych, dębowych desek. Rośliny eksponowane są na stołach zalewowych, a także w przygotowanych na wybrukowanym placu zewnętrznym kwaterach.

 

blank

 

 

REKLAMA
blank

MOZE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: