ZIELEŃ TO ŻYCIE wraz z FLOWER EXPO POLSKA – targi roślin, kwiatów i techniki ogrodniczej już we wrześniu w Warszawie.

Rośliny do ogrodów i wnętrz, a także technikę, środki do produkcji , akcesoria i dekoracje to wszystko zobaczymy podczas 26. edycji Międzynarodowej Wystawy ZIELEŃ TO ŻYCIE i FLOWER EXPO POLSKA  w  dniach od 6 do 8 września w EXPO XXI Warszawie.

Hasło wystawy – „Kolekcja korzyści” – przypomina, że ogród to nie tylko dekorowanie otoczenia domu, ale również zdrowie, ruch i relaks na świeżym, odreagowanie stresów, zabawa i miejsce realizacji pasji.

Udział w targach potwierdziło ponad 250 wystawców  z Polski , a także  Holandii, Belgii, także Francji, Niemiec, Włoch czy Ekwadoru.  Zaprezentują najbogatszą w tej części Europy ofertę roślin – drzew, krzewów, bylin, pnączy, roślin na balkony, a też kwiatów ciętych,  doniczkowych  i akcesoriów florystycznych. Wystawcy pokażą też maszyny, narzędzia,  technologie , usługi i środki do produkcji ogrodniczej, a także tworzenia i utrzymania zieleni. Nie zabraknie akcesoriów do dekoracji i wyposażenia ogrodu oraz wydawnictw popularyzujących ogrodnictwo i rośliny.

Oferta wystawców skierowana jest do handlu hurtowego i detalicznego, projektantów, tworzących ogrody i publiczne tereny zieleni, innych producentów roślin, ale także branży florystycznej – hurtowni, kwiaciarni i florystów.

Nowością tegorocznej edycji będzie mocna oferta sadzonek kwiatów rabatowych i bylin do uprawy na balkony i tarasy. Ekspozycja pod nazwą Horti Flower Show jest wspólną inicjatywą wiodących dostawców sadzonek, a ich pełne nowości stoiska stworzą kolorową wyspę w Hali 3. Ponadto w pierwszym dniu targów (6 września) uczestnicy projektu organizują otwarte seminarium pod tytułem ,,Potencjał ogrodnictwa miejskiego – jak zaspokoić potrzeby dzisiejszych konsumentów?” skierowane do ogrodników, szkółkarzy i firm urządzających zieleń. W części Flower Expo zobaczymy pokazy polskich mistrzów florystyki, a także zagranicznych gości, ekspozycje prezentujące różne stylizacje dla kwiaciarni, zmagania szkół florystycznych, a także seminaria skierowane do florystów i właścicieli kwiaciarni.

W programie targów także jedyny w Polsce  Konkurs Roślin NOWOŚCI – o miano najciekawszej powalczą odmiany zgłoszone przez producentów  z Polski i zagranicy. W piątek 7 września odbędzie się konferencja Mocno Zielone Miasto dla osób zajmujących się zielenią miejską, warsztaty dla projektantów,  a w sobotę  Konferencja dla architektów krajobrazu, której gościem będzie znakomity holenderski architekt krajobrazu Niek Roozen, autor licznych realizacji w Europie i Chinach, projektant zaangażowany w zaprojektowanie światową Wystawę Floriade 2012 i 2022 roku, zwycięzca licznych prestiżowych konkursów m.in. pierwsze miejsce w konkursie na projekt EXPO Park na Światowej Wystawie Expo 2010 w Szanghaju.

Dwa pierwsze dni  targów przeznaczone są dla branżowych gości – rejestracja i bliższe informacje o programie dostępne są na stronie www.zielentozycie.pl. W sobotę, ostatniego dnia może na targi może przyjść każdy pasjonat ogrodnictwa i kwiatów.

REKLAMA
SpogaGafa - Targi ogrodnicze

MOZE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: