Portal Branży Ogrodniczej

Zieleń to życie – już w najbliższy piątek

Już niebawem, 24-26 sierpnia odbędzie się jubileuszowa 20 edycja Wystawy ,,Zieleń to życie”.  To najważniejsze jesienne targi branży ogrodniczej.  W Warszawie w Centrum EXPO XXI spotkają się uczestnicy ,,zielonej branży”. Przed nami 3 dni wydarzeń, spotkań i prezentacji, a także niewątpliwie największa oferta roślin ogrodowych w tej części Europy – drzew, krzewów, bylin, pnączy, kwiatów rabatowych. Organizatorzy – Związek Szkółkarzy Polskich i Agencja Promocji Zieleni spodziewają się blisko 300 wystawców z 11 krajów  – Polski, Belgii, Danii, Czech, Francji, Holandii, Litwy, Łotwy, Niemiec, Węgier i Włoch. Ich ofertę obejrzą goście z całej Polski, a także z zagranicy. Pierwszy dzień targów tradycyjnie skierowany jest wyłącznie do profesjonalistów.
Podczas wystawy przewidziany jest program wydarzeń towarzyszących. Spotkania z najlepszymi specjalistami, praktykami będą okazją do zdobycia cennej wiedzy oraz najnowszych informacji. Organizatorzy wystawy specjalnie dla właścicieli i pracowników centrów ogrodniczych, szkółkarzy, kupców z sieci budowlano-ogrodniczych zorganizowali konferencję Centrum Ogrodnicze – Sukces w Praktyce”. Spotkanie odbędzie się 24 sierpnia 2012 r. o godz. 15.30-18.30 w Centrum EXPO XXI, (I piętro, sala C). Gościem specjalnym i głównym prelegentem konferencji będzie Erwin Meier-Honegger, właściciel centrum ogrodniczego w Szwajcarii ze 100-letnią tradycją. Jego palcówka odnosi liczne sukcesy. Tylko w ostatnim roku Meier Garden Center zostało uhonorowane międzynarodowymi nagrodami TASPO w kategorii „Niezależne centrum ogrodnicze roku 2011” oraz „Graines d’Or” dla „Najbardziej nowatorskiego centrum ogrodniczego roku 2011.
Sobota, 25 sierpnia to dzień dedykowany architektom krajobrazu, którzy z pewnością nie stracą okazji do spotkania z Johnem Brookes’em, który będzie głównym gościem Konferencji Dzień Architekta Krajobrazu. W weekend Wystawa otwarta jest dla amatorów i pasjonatów, których obecność i zainteresowanie są ważnym elementem kształtowania popytu i rynku.
W programie dla hobbystów przewidziano otwarte pokazy florystyczne, kształtowania bonsai, wykłady o ogrodowych trendach, nowościach i praktycznych rozwiązaniach, a także zielone warsztaty dla dzieci i kiermasz roślin – informuje Agnieszka Żukowska, dyrektor Wystawy. Wstęp dla profesjonalistów bezpłatny po zalogowaniu na www.zielentozycie.pl 
 

Polecamy

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.