Aż 10 mln opakowań rocznie  

Aż 10 mln opakowań  w sezonie, ponad 25 lat na rynku, liczne nowości i przede wszystkim nastawienie na ekologię i produkcję podłoży z włóknami Ecofibrex –  w miniony piątek 8 września w siedzibie firmy Lasland odbyło się Spotkanie Borówkowe 2017. Uczestnicy eventu mogli zwiedzić fabrykę podłoży torfowych oraz ekologiczną plantację borówki amerykańskiej. W wydarzeniu udział wzięli przedstawiciele ,,Biznesu Ogrodniczego”

 

 

Spotkanie Borówkowe 2017 odbyło się 8 września w siedzibie firmy Lasland w Grądach koło Gryfic. Uczestnicy spotkania zwiedzili torfowiska w Grądach i zapoznali się z nowoczesnymi technologiami wydobycia torfu. Spotkanie rozpoczęło się od przedstawienia oferty, działań oraz planów firmy. – Co roku proponujemy nowości, rozwijamy ofertę i firmę zgodnie z trendami nie tylko obecnymi na polskim rynku, ale i zagranicznym. Przede wszystkim firma Lasland stawia na ekologię, stosujemy strategię zrównoważonego wykorzystywania zasobów naturalnych, wyliczamy jak zmniejszyć emisję CO 2. Głównym hasłem firmy Lasland są słowa:  „Nie odziedziczyliśmy ziemi po naszych przodkach, tylko wypożyczamy ją dla naszych dzieci”. Dwa lata temu rozpoczęliśmy produkcję podłoży z włóknami Ecofibrex, które pozwalają  zmniejszyć wydobycie torfu, nie tylko rozluźniają strukturę, ale i optymalizują właściwości podłoża – opowiadał Jarosław Sieciński..

 

Zaproszeni goście  niezwykle aktywnie spędzili  czas,  mogli zwiedzić fabrykę podłoży torfowych oraz zobaczyć linie produkcyjne. Prezes Wojciech Lis pokazał także gościom torfowisko, opowiedział o specyfice wydobycia torfu i przybliżył cały cykl produkcyjny podłoży. – Tego typu spotkania są bardzo ciekawe, lepiej poznajemy możliwości naszego partnera biznesowego, ale i dokładnie poznajemy specyfikę firmy i produktu, dzięki temu  możemy lepiej polecać asortyment naszym klientom – podsumowuje Hanna Kowalczyk, zastępca kierownika Centrum Ogrodniczego Eldorado w Koszalinie.

 

Na zakończenie dnia uczestnicy zwiedzili ekologiczną plantację borówki amerykańskiej, gdzie mogli do woli kosztować wielu odmian borówki oraz zasiedli wspólnie do grillowania trwającego aż do późnego wieczora.

REKLAMA

MOZE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: