Biznes Ogrodniczy w Norymberdze

Przedstawiciele „Biznesu Ogrodniczego” wzięli  udział w GaLaBau-Presse-Preview w Norymberdze, spotkaniu poświęconym tegorocznej 21. edycji targów, które odbędą się  od 17 do 20 września w Norymberdze

Zaledwie 3 miesiące przed rozpoczęciem międzynarodowych targów GaLaBau 2014 w dniach 24-25 czerwca organizatorzy przygotowali dwudniowy event dla prasy, obejmujący specjalną konferencję, spotkania z wystawcami GaLaBau 2014 oraz krótki program turystyczny. „Biznes Ogrodniczy” wraz z miesięcznikiem „Zieleń Miejska” reprezentowały polskie media na tym wydarzeniu.

 – Jako branżowe medium czujemy potrzebę ciągłego monitorowania rynku i dostarczania czytelnikom najbardziej aktualnych i rzetelnych informacji z pierwszej ręki, dlatego bierzemy udział we wszystkich liczących się dla sektora ogrodniczego imprezach – mówi Jarosław Olewicz, dyrektor ds. strategii i rozwoju „Biznesu Ogrodniczego”, uczestniczący w spotkaniu.

W targach GaLaBau weźmie udział ponad 1150 wystawców i 62 tys. zwiedzających. Stefan Dittrich, organizator targów jest bardzo zadowolony: – Targi GaLaBau, będąc wyznacznikiem trendów, umocniły swoją czołową pozycję wśród międzynarodowych wystaw.  W tym roku mamy o 10%więcej wystawców w porównaniu z poprzednią edycją. Ponadto targi stają się coraz bardziej międzynarodowe, w imprezie wezmą udział wystawcy, m.in. z Rosji, Wielkiej Brytanii i Singapuru  – mówi.
 
 W trzynastu halach międzynarodowi wystawcy zaprezentują kompletną ofertę w zakresie planowania, budowy i pielęgnacji ogrodów, parków i terenów zielonych. Na Targach GaLaBau 50% wystawców prezentuje maszyny budowlane i do prac pielęgnacyjnych, około 30% oferuje materiały budowlane, natomiast 20% oferty specjalne, jak choćby urządzenia dla placów zabaw, umeblowanie przestrzeni urbanistycznej czy też budowa i pielęgnacja pól golfowych. Zwiedzający specjaliści to głównie architekci krajobrazu, zleceniodawcy z miast i gmin oraz przedstawiciele takich dziedzin jak gospodarka mieszkaniowa, szkoły, nadzorowanie zieleni, menedżerowie i gospodarze pól golfowych, gospodarze placów campingowych.

REKLAMA