Bricomarche z nowym prezesem

Nowym prezesem Grupy Muszkieterów w Polsce został David de Bosschere, właściciel supermarketu Intermarche w Margny-les-Compiègne we Francji

Nowy prezes będzie obecny na otwarciu 140. sklepu Bricomarché w Poznaniu w Galerii Pestka, w lokalizacji zwolnionej w maju ubiegłego roku przez Praktikera.
W tym roku w Polsce powstało już pięć nowych sklepów Bricomarché.: w Sulechowie, Mrągowie, Dąbrowie Tarnowskiej, a pod koniec marca także w Strzegomiu i Sokołowie Podlaskim.
Bricomarché zacieśnia kooperację z ośrodkami naukowymi – w marcu w Poznaniu, we współpracy z Uniwersytetem Ekonomicznym, powstał pierwszy w Polsce Shop Lab – Laboratorium Marketingowego Wsparcia Procesów Innowacyjnych. Shop Lab umożliwi prowadzenie prac badawczo-rozwojowych dotyczących zachowań konsumentów w przestrzeni sklepu, został wyposażony m.in. w okulary typu „eye tracker”, służące do badania sposobu oglądania ekspozycji przez klienta. W planach jest także wyposażenie laboratorium w urządzenie do badania wilgotności skóry i pomiaru tętna konsumentów.
Grupa Muszkieterów prowadzi obecnie 230 supermarketów Intermarché i 140 Bricomarché. W Centrali Grupy w Poznaniu, w dwóch magazynach logistycznych oraz supermarketach zatrudnionych jest ponad 15 tys. osób. Wyznaczaniem kierunków strategicznych obu sieci zajmuje się spółka ITM Polska. Muszkieterowie są obecni w 4 krajach Europy: Polsce, Francji, Belgii, Portugalii.
REKLAMA

MOZE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: