Centrum ogrodnicze z duszą – Świat Zieleni

O jakości centrum ogrodniczego świadczy liczba klientów i wysoki stopień ich zadowolenia. Idealna placówka wcale nie musi być duża, aby panował w niej porządek i czytelny podział asortymentu. Najważniejszy jest jednak klimat, który docenią nie tylko lokalni klienci, ale również ci przyjezdni. Jak te założenia realizuje Centrum Ogrodnicze „Świat Zieleni” w Łapczycy pod Krakowem?

 

Tekst: Ilona Rosiak

 

Właścicielami Centrum Ogrodniczego „Świat Zieleni” są Teresa i Jan Góralowie, ogrodnicy z wykształcenia i zamiłowania. Ich pasję oraz pracę, jaką wkładają w prowadzenie placówki, widać już przy wejściu, które zawsze otoczone jest roślinami oraz informacjami o aktualnie trwających promocjach.

 

Obiekt łączy tradycyjną zabudowę murowaną o powierzchni 150 m2 oraz konstrukcję szklarniową firmy Deforche – 200 m2. Sprzedaży roślin podporządkowanych zostało 1000 m2 oraz dodatkowe wiaty i namioty do ekspozycji kwiatów sezonowych i podłoży, a łączna powierzchnia „Świata Zieleni” wraz z parkingiem na 30 samochodów wynosi 2000 m2. – To właśnie parking jest naszym największym wyzwaniem – stwierdza Jan Góral. – W sezonie jest tu naprawdę ciasno, ponieważ coraz liczniej odwiedzają nas klienci z Krakowa – dodaje. – Wciąż jednak pracujemy nad rozwiązaniem tego problemu i już niebawem się z nim uporamy – dopowiada Teresa Góral.

„Świat Zieleni” w obecnej formie funkcjonuje od dwóch lat. Wtedy właśnie centrum przeszło totalną metamorfozę. Dziś to nie tylko miejsce zakupów, ale również forma spędzania wolnego czasu. Na terenie obiektu znajduje się bowiem kameralna altana pełniąca funkcję kawiarenki, plac zabaw dla dzieci, ogrody pokazowe z ławeczkami, a także pracownia architektoniczna, z porad której można korzystać bezpłatnie.

 

Dzięki przebudowie oferta centrum mogła zostać poszerzona o donice i ceramikę ozdobną, środki ochrony roślin oraz rośliny domowe, które stanowią obecnie najlepiej rotującą kategorię produktów. Właściciele obiektu prowadzą również szkółkę roślin ozdobnych oraz własną produkcję roślin rabatowych, z tego względu dział roślin jest tu szczególnie silnie reprezentowany.

Na szczególną uwagę zasługuje jednak niepowtarzalna atmosfera, o którą troszczą się nie tylko właściciele, ale również sprawdzony i zaufany personel. – Nasi klienci zawsze mogą liczyć na życzliwą obsługę, poświęcony czas i fachową poradę – stwierdza Teresa Góral. – Chcąc utrzymać wysoką jakość obsługi oraz oferować klientom najwyższej jakości produkty, zastosowaliśmy politykę cenową, która umożliwiła te działania – zdradza Jan Góral. – Marże nakładane na produkty nie są więc niskie, ale z całą pewnością nie stanowią dla klientów bariery, bowiem mają pewność, że oferowane produkty są najwyższej jakości – dodaje.

 

Co inspiruje właścicieli? – Pomysły czerpiemy z małych centrów ogrodniczych, które nie tworzą dystansu między klientem a sprzedawcą. Panuje w nich jednak przyjazna atmosfera i pełnią również funkcję rekreacyjną – mówi Teresa Góral. – Nie chcemy, aby klient czuł się w naszym centrum anonimowo – dodaje pan Jan.

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

REKLAMA

MOZE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: