Ekorekord w Norymberdze

Redakcja „Biznesu Ogrodniczego” monitorując najnowsze trendy odwiedziła norymberskie targi Biofach i Vivannes. To jedna z największych międzynarodowych imprez promujących ekoprodukty
 

Trend eko nabiera rozpędu i zaczyna obejmować coraz więcej kategorii produktów ogrodniczych. Jeszcze kilka lat temu była to rynkowa nisza. Dziś producenci prześcigają się we wprowadzaniu na rynek kolejnych ekonowości. Nie dziwi więc ogromna popularność targów Biofach i Vivaness.
W tym roku po raz kolejny pobito rekord liczby wystawców i powierzchni wystawienniczej. Na Biofach w dniach 11-14 lutego swoje produkty prezentowało aż 2348 firm. Co istotne, aż 70% z nich pochodziło spoza Niemiec. Silną reprezentacją wystawców i profesjonalistów odwiedzających targi mogła pochwalić się w tym roku również Polska.

 – Targi Biofach i Vivaness po raz kolejny potwierdziły swoją renomę. Rosnąca z roku na rok liczba wystawców i zwiedzających pokazuje, że w branży ogrodniczej nie ma już odwrotu przed ekologią. Być może już niebawem większość producentów oprze swoją ofertę o ekoprodukty – powiedział po zakończeniu targów Jarosław Olewicz, dyrektor ds. strategii i rozwoju „Biznesu Ogrodniczego”.

REKLAMA

MOZE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: