Ever Green nie tylko zimą

Tekst: Ilona Rosiak

Dywersyfikacja rynku, szczególnie dla kategorii produktów związanych ściśle z sezonowością, jest warunkiem koniecznym, który z jednej strony umożliwia rozwój, z drugiej zaś wymaga usprawnień w obrębie organizacji i strategii. Z tym jednak firma Ever Green radzi sobie doskonale, bowiem doświadczenie, jakie wynika z ponad 12 lat sprzedaży drzewek bożonarodzeniowych jest nieocenione. – Organizacja placów sprzedaży ma wiele wspólnego z zaopatrywaniem centrów ogrodniczych lub firm zakładających tereny zieleni – mówi Iwona Didina, prezes zarządu firmy Ever Green Trade. Dzięki temu siła i potencjał spółki pozwoliły nam na handel również w sezonie wiosna-jesień.

 

O krok do przodu

Firma od zawsze odznaczała się innowacyjnością i postępowością. Dlatego dziś wyróżnia ją podejście nie tylko do biznesu, ale i do klienta. W tym miejscu należałoby zwrócić uwagę na trzy zasadnicze kwestie: asortyment, sprzedaż, logistyka. Kolejność nie jest tu przypadkowa, bowiem profesjonalny klient najpierw swym krytycznym okiem ocenia ofertę producenta, następnie zwraca uwagę na warunki sprzedaży, aż wreszcie skupia się nad obsługą po zakupie.

 

Obalamy mity
Iwona Didina
prezes zarządu spółki Ever Green Trade

Firma Ever Green jest postrzegana jako sprzedawca choinek świątecznych. Od tego roku obalamy ten mit, promując spółkę jako producenta roślin ozdobnych. W tym celu do dyspozycji klientów oddaliśmy zespół przedstawicieli handlowych, a podczas sierpniowej XVIII Międzynarodowej Wystawy „Zieleń to Życie” w Warszawie zaprezentujemy swoją ofertę. Dzięki doskonałej organizacji i doświadczeniu, wynikającemu z obsługi ok. 200 punktów jednocześnie, możemy zagwarantować ciągłość dostaw bez względu na wielkość zamówienia i wymagany czas realizacji.

Oferta

W asortymencie fi rmy Ever Green znajdują się świerki (pospolity – Picea abies, kłujący – Picea pungens, serbski – Picea omorica), jodły (kaukaska – Abies nordmanniana, koreańska – Abies koreana, kalifornijska – Abies concolor), sosny (czarna – Pinus nigra, wejmutka – Pinus strobus, pospolita – Pinus silvestris). – Ponadto oferujemy: cyprysy, jałowce oraz tuje w co najmniej trzech odmianach, róże pienne, drzewa szczepione oraz rośliny zimozielone, takie jak bluszcz, funkia, trzmielina czy berberys oraz juka – wyszczególnia Jolanta Szczepaniak, kierownik ds. produkcji w Ever Green. Rośliny są dostępne przez cały sezon, przy czym należy podkreślić, iż występują w długich seriach, co umożliwia nam realizowanie zamówień hurtowych. Drzewa i krzewy w przedziale od 60 do 80 cm sprzedawane są w donicach, natomiast rośliny od 1 m do 2 m są kopane z gruntu. Rośliny sprzedawane są w jucie, w jucie i pojemnikach lub w jucie i specjalnych koszach do palowania.


Sprzedaż

Warto zwrócić uwagę, iż firma, o której mowa, jako jedna z nielicznych, dysponuje sekcją przedstawicieli handlowych prowadzących sprzedaż bezpośrednią. W ich intencji leży przede wszystkim zaproszenie potencjalnego odbiorcy do szkółki. Dzięki temu nabywca może zobaczyć warunki, w jakich produkowane są rośliny, a nawet sam wybrać egzemplarze, które zakupi do swego centrum ogrodniczego. – Spośród innych producentów wyróżniają nas duże rośliny, po zasadzeniu których efekt założonego ogrodu jest natychmiastowy – informuje Jolanta Szczepaniak. – Każdemu klientowi służymy pomocą i doradztwem w postaci jasno sformułowanych instrukcji oraz serwisu – dopowiada. A co z transportem?

 

Dowóz towaru

Towar, bez względu na jego wartość, dowożony jest do każdego klienta. Firma dysponuje bowiem sprawnie zorganizowanym działem logistyki, który na użytek kupujących udostępnia auta dostawcze różnych gabarytów. W zależności od trasy i wielkości zamówienia obliczane są koszty transportu, które, jak zapewnia firma, są bardzo konkurencyjne. Należy wspomnieć również o czasie realizacji zamówienia, a trwa on maksymalnie do trzech dni. Pod tym względem prezentowana firma może śmiało konkurować z holenderskimi dostawcami.

 

Asortyment i sprzedaż
Jolanta Szczepaniak
kierownik ds. produkcji Ever Green Trade

Szkółki firmy Ever Green ulokowane są w dwóch, oddalonych o 200 km miejscach. Pierwsza z nich znajduje się w Niedźwiadach pod Koninem i obejmuje 50 ha, natomiast druga, młodsza szkółka, mieści się we Wróblewie (okolice Wronek) i liczy sobie 100 ha. W związku z tym, że największa produkcja jodły kaukaskiej odbywa się w Danii, a polskie warunki klimatyczne nie pozwalają na osiągnięcie najlepszych efektów, postanowiliśmy wydzierżawić pola właśnie w Danii, gdzie prowadzimy uprawę na 150 ha. Oferta, którą kierujemy do centrów i sklepów ogrodniczych, a także firm zakładających tereny zieleni, to podstawowy asortyment ogrodowy.

 

REKLAMA

MOZE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: