EVERGREEN GARDEN CARE KUPIŁ POKON NATURADO BV

Grupa kapitałowa Evergreen Garden Care przejęła holenderską spółkę Pokon Naturado BV. Pokon to największa firma produkująca środki do pielęgnacją ogrodów w Holandii. Firma została założona w 1929 r. i ma swoją siedzibę w Veenendaal w Holandii. Pokon produkuje i sprzedaje podłoża i nawozy dla roślin ogrodowych i domowych. Nabycie obejmuje prawa do wprowadzania na rynek i dystrybucji wiodących marek ogrodowych, w tym Pokon®, Naturado® i MySeasons® w Holandii, Polsce i innych krajach, takich jak Rosja i RPA.

Komentując przejęcie, Karl Kahofer, CEO Evergreen Garden Care, powiedział: „Cieszymy się, że zainwestowaliśmy w Pokon, jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek holenderskiego rynku pielęgnacji ogrodu.” Dodanie marki Pokon do naszego portfolio produktów do pielęgnacji ogrodu stanowi część naszej ogólnej strategii zdobywania wiodących na rynku marek o dużym potencjale wzrostu na rynkach docelowych, takich jak Holandia. Ponadto przybliża nas o krok do osiągnięcia naszego celu, aby stać się największym i najszybciej rozwijającym się międzynarodowym przedsiębiorstwem zajmującym się pielęgnacją ogrodu.” Z niecierpliwością oczekujemy bliskiej współpracy z zespołem zarządzającym firmy Pokon Naturado, aby nadal czerpać korzyści z wiodącej pozycji marki Pokon.”

Informacje o Evergreen Garden Care

Evergreen Garden Care powstała w 2017 roku poprzez przejęcie europejskich oraz azjatyckiej i pacyficznej działalności Scotts Miracle-Gro, wiodącego światowego producenta markowych produktów konsumenckich do pielęgnacji trawników i ogrodów. Firma jest liderem w dziedzinie produktów do pielęgnacji ogrodu i działa przede wszystkim w Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech, Austrii, Polsce i Australii. Jest właścicielem wiodących marek konsumenckich takich jak Miracle-Gro, Weedol, Fertiligène, KB, Substral, Nexa Lotte i Osmocote, a jej produkty są dostępne u wiodących sprzedawców detalicznych, takich jak B & Q, Bunnings, Gamm Vert i w niezależnych centrach ogrodniczych.

Informacje o Pokon Naturado B.V.

Pokon Naturado B.V. została założona w 2008 roku w wyniku fuzji firmy Pokon, wiodącym na rynku holenderskim dostawcą nawozów, z Naturado, wiodącym na rynku holenderskim dostawcą podłoży. Firma jest liderem w branży produktów ogrodniczych w Holandii, a także prowadzi działalność eksportową na rynkach takich jak Polska, Rosja i RPA.

REKLAMA
Targi Zieleń to życie